Olympus Stylus SH-50 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Olympus Stylus SH-50

9. ledna 2013, 06.59 | Olympus představil šest nových kompaktních fotoaparátú. Tři mají 24× optický zoom a rozšiřují řadu „superzoomů“ Stylus „Traveller“. Jsou to modely SZ-15, SZ-16 a SH-50, což je první kompakt s pětiosou stabilizaci obrazu pro video, který zaujme také možností plně manuálního ovládání. Dalšími novinkami jsou odolný Tough Stylus TG-2 a dva outdoorové fotoaparáty Stylus TG-830 a TG-630 vybavené citlivým obrazovým senzorem CMOS.

 

Olympus Stylus SH-50 výrobce připravil pro spotřebitele, kteří ve středním cenovém segmentu hledají všestranně použitelný, lehký a snadno přenosný kompaktní fotoaparát vybavený zoomem s velkým rozsahem, efektivním systémem stabilizace obrazu, umožňující i ruční ovládání a poskytující dobrou kvalitu obrazu. 

 

Olympus Stylus SH-50

 

Pro zachycení kvalitních snímků s přirozenými barvami a nízkou hladinou digitálního šumu i za horších světelných situací využívá technologii iHS a má 1/2,3'' obrazový snímač CMOS se „zadním osvětlením“ a se 16 miliony efektivních pixelů. Senzor je součástí systému stabilizace obrazu, který pracuje ve třech osách pohybu snímače. Tato elektro-mechanická stabilizace je rozšířena na hybridní „pětiosý“ stabilizátor videozáznamu – Hybrid Sensor-shift Digital. Systém účinně snižuje vliv chvění a otřesů na obrazovou kvalitu, a to i při použití nejdelších ohnisek a umožňuje natáčení videoklipů i za chůze.

 

Základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na 3:2, 16:9 nebo 1:1. Pořizovat je možno snímky ve formátu JPEG a ozvučené video QuickTime Motion JPEG v plném vysokém rozlišení s výběrem mezi Full HD/1080@60i a 30p HD. K dispozici je i funkce vysokorychlostního videa 720p HD s frekvencí 120 obr./s nebo HVGA á 240 obr./s pro „slow motion“ záběry akčních scén. Zvuk je stereo, formát PCM. Pro zahájení a ukončení videozáznamu je na zadní stěně připraveno poměrně rozměrné samostatné tlačítko.

 

Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC, SDXC (UHS), k dispozici je i malá vnitřní paměť s kapacitou 43 MB. Zajištěna je i kompatibilita s kartami Eye-Fi pro přenos dat do počítače nebo na určenou webovou stránku s využitím technologie Wi-Fi a také s Wi-Fi kartami FlashAir pro bezpečný přenos dat do chytrých telefonů a tabletů a následné umístění třeba na sociální sítě.

 

Olympus Stylus SH-50 - tři barevná provedení

 

Objektiv je 24násobný optický zoom Olympus ED 4,5–108 mm 1:3,0–6,9. Jeho rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 25–600 mm, začíná tedy u ohniska s výrazně širokým úhlem záběru a nabízí i extrémní možnost přiblížení záběru. Jeho optickou konstrukci tvoří 11 členů uspořádaných do 10 skupin, 3 prvky jsou asférické, 3 ED, tedy z optického skla s mimořádně nízkým rozptylem. 

 

K dispozici je funkce makrofotografie s teleobjektivem pro snímání drobných detailů nebo hmyzu či drobného ptactva z větší vzdálenosti, minimem je 40 cm. Nechybí ani digitální zoom, a to s rozsahem 4×, což v kombinaci s optickým zoomem činí 96× zvětšení/přiblížení, a funkce Super-Resolution Zoom pro dvojnásobné digitální zvětšení optického zoomu s minimalizovanou ztrátou kvality obrazu jak u fotografií, tak videozáznamů. 

 

Olympus Stylus SH-50 - zadní stěna s displejem

 

Použit je dotykový displej typu LCD. Má délku úhlopříčky 3 palce (cca 7,6 cm), poměr stran 3:2 a rozlišení 460 tisíc obrazových bodů. Umožňuje upravit jas, a to v rozsahu plus/minus dvou úrovní, a zobrazuje mimo jiné i histogram v režimu fotografování.

 

Systém automatického zaostřování TTL iESP s rozeznáním kontrastu nabízí režimy Dotykový AF, iESP, Face Detection AF a také AF Tracking. Běžný rozsah zaostřovacích vzdáleností je 0,1 m až ∞ (širokoúhlý) a 0,4 m až ∞ (tele) a v režimu Supermakro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 3 cm. K dispozici je pomocné světlo AF.

 

Měření světla je ESP nebo bodové. Kompenzace expozice má standardní rozsah ± 2 EV, využít je možno Shadow Adjustment a pokročilou funkci Face Detection a Pet Detection, tedy rozpoznání tváří a domácích mazlíčků v záběru. Citlivost ISO má rozsah 125, 200, 400, 800, 1600, 3200 a 6400 a k dispozici jsou režimy ISO AUTO a High ISO AUTO. Vyvážení bílé je možno svěřit plné automatice, lze vybírat z předvoleb Slunečno, Pod mraky, Wolframová žárovka, Fluorescenční světlo a také je možno provést manuální vyvážení.

 

Olympus Stylus SH-50 shora

 

Fotografovat je možno s využitím pohodlného automatického režimu i-Auto, nebo lze vybírat ze 17 scénických režimů: Portrét, Beauty, Krajina, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sporty, Interiér, Autoportrét, Západ slunce, Ohňostroj, Jídlo, Text, Pláž a sníh, Pet – kočka nebo Pet – pes, Supermakro a HDRI. K dispozici jsou dále režimy Program AE, Advanced Videofunkce, P-Movie, Panoráma, Starlight z ruky, Magické filtry pro fotografie i videoklipy (Pop Art, Dírková komora, Fish-Eye, Rozmazání, Rock, Glitter, Akvarel, Odrazy, Miniatury, Splitter a Drama), ale také plně manuální režim s tím, že rozsah časů expozice je 1/2000–15 s. Využít je možno i funkci Multi Recording pro simultánní nahrávání videa a zachycení fotografií a také pro natáčení videozáběru před, nebo po zachycení fotografie.

 

Zdrojem energie je Lithium-iontový akumulátor LI-90B, dokoupit je možno i adaptér pro napájení ze sítě. Pro připoejní je k dispozici kombinované rozhraní A/V výstup & USB 2.0 Hi-Speed a mikro HDMI – High-Definition Multimedia Interface typu D. Fotoaparát má rozměry 106,3 × 69,2 × 39,7 mm a včetně baterie a paměťové karty váží 244 g.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparát Olympus Stylus SH-50.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: