nVision VB-30 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

nVision VB-30

25. srpna 1999, 00.00 | Toto zařízení integruje 30-ti palcový LCD displej do brýlí. Pokud si myslíte, že to není možné, tak se přesvěčtě v našem článku o opaku. I když je asi patrné, že jde o řešení virtuální.

LCD displeje se pomalu začínají prosazovat jako alternativa klasickým obrazovkám. Mezi grafiky se vede poměrně vášnivá diskuse o tom, zda jsou displeje vhodné, pro grafické nasazení, ale o tom dnes nebudeme psát. Naší pozornost zaujalo poměrně zvláštní řešení založené na technologii LCD displejů. Jedná se o "virtuální brýle". Ty sami o sobě nejsou tak žhavou myšlenkou, ale zpracování společnosti nVision je postaveno na profesionální bázi na rozdíl o většiny výrobků určených pro herní průmysl.

nVision VB-30
VB-30 je výrobcem označován jako profesionální přenosný displej. V praxi je jedná o "brýle", ve kterých jsou integrovány dva 0,7 palcové poly-Si TFT panely. Každý z nich má rozlišení 832 x 624 x 3 bodů. Ty poslední krat tři jsou jednotlivé barevné složky.
Tyto panely jsou vestavěny do plastového obalu vzdáleně připomínajícího dalekohled a vytvářejí virtuální obraz o velikosti 30 palců ve vzdálenosti 1,2m. Toto řešení, mimochodem postavené na displejích značky Sony, je velmi zajímavé pro mnoho oblastí aplikace. Ruční provedení zajišťujě stálý úhel pohledu, a s tím spojené optimální podmínky pro sledování obrazu. Navíc je konstrukce provedena tak, že pozorovatel mohl bez problémů sledovat obraz bez odložení klasických dioptrických brýlí.

VB 30

Pro větší uživatelský komfort jsou přímo na zařízení dvě tlačítka, která mohou sloužit ke vzdálenému ovládání. Například mohou nahradit myš nebo fungovat pro regulaci vzdálenosti obrazu. Navíc je systém vybaven i video vstupem, takže může být použit pro sledování živého video signálu.

Celé řešení představuje špičkovou alternativu v oboru. Přesto cena 4.000 USD není vysoká s ohledem na vlastnosti zařízení. Pokud se chcete o této technologii dozvědět více, můžete navštívit domovskou sztránku společnosti nVision. Informace jsou v angličtině.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: