Novinky od Rolandu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Novinky od Rolandu

10. září 1999, 00.00 | Japonská firma Roland uvede v říjnu nový zajímavý kombinovaný stroj plotr/tiskárna pro signmakery.

Japonská firma Roland je známá svou vytrvalostí, s jakou sleduje směr kombinovaných plotrů/tiskáren pro signmakery. Proto nepřekvapí ohlášení nového stroje s touto koncepcí. Na veletrhu VisCom (Sign Europe) v říjnu tohoto roku bude představen nový kombinovaný stroj CammJET, tvořený velkoformátovou inkoustovou piezo tiskárnou a řezacím plotrem na samolepící vinylové fólie.

Tisková část je založena na špičkové tiskárně Roland FJ-50. Tisk bude prováděn pomocí pevně instalovaných piezo hlav s maximálním fyzickým rozlišením 1440 dpi. Šest tiskových hlav s velkokapacitními zásobníky inkoustu dovolí tisk pigmentovými inkousty systémem HiFi, to je barvami CMYK s odlehčenými odstíny Lc, Lm. Tento způsob tisku je výhodný pro zakázky s požadavkem co nejlepší fotokvality výstupu, odlehčené barvy Lc, Lm výrazně vyhladí a zjemní barevné přechody. Druhá možnost je osadit pigmentové inkousty CMYK, Or, Gr a tisknout systémem Pantone Hexachrom. Přidané barvy Or, Gr rozšíří barevný rozsah tiskárny o barvy, které pouhým CMYKem tisknout nelze. Tento způsob využijí zákazníci pro reklamní tisky s požadavkem na živé jásavé barvy a zákazníci, požadující co největší barevnou věrnost tisku (místo tiskových náhledů). Pigmentové inkousty Roland mají vynikající světlostálost (dle nezávislého testu zkušebny Fogra lepší než 14 měsíců bez ochrany v exteriéru) a na vhodné podložce jsou i vodostálé. Třetí volbou je tisk běžnými inkousty pro interiér, systémem HiFi, tedy CMYKLcLm. Pro zakázky s krátkou morální životností (např. výstavy), nebo trvale umístěné v místnosti je pak výhodou nižší cena inkoustu proti pigmentové verzi.

Řezací mechanismus je založen na osvědčené technologii vlečeného nože Roland. Stroj tedy lze využít pro samostatný tisk, samostatné řezání ve velkém formátu a při kombinovaném provozu pro tisk s okamžitým obřezem vytištěného motivu. K dispozici jsou speciální samolepící média s možností tisku i obřezu. Zde je hlavní výhoda kombinovaných strojů, materiál je zpracován na jedno založení, tedy s velkou přesností obřezu a odpadá zde kromě manipulace s médiem i problém přesného sesazení tištěné části s řeznou konturou. Pro zakázky, kde je po operaci tisku vložena například laminace, lze pro správné umístění řezné dráhy použít novou funkci pro sesazení s využitím speciálních značek v tisku.

V dodávce tohoto obojživelného zařízení bude obsažen i kvalitní ripovací sw Roland ColorChoice verze 3. Program zajišťuje kvalitní barevné podání tištěných motivů, kde využívá dodávané ICC barevné profily pro používaná média. Nově je ColorChoice doplněn o funkci pro obřez vytištěnývh motivů.

Stroje Roland CammJET budou nabízeny ve dvou velikostech. Model CJ-500 je určen pro šířku tisku a řezání do 134 cm (médium až 137 cm), menší CJ-400 pro šířku 109 cm (médium do 112 cm). Nový CammJET bude dodáván od ledna příštího roku a bude na našem trhu dostupný v síti distributora bitcon s.r.o.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: