Novinky digitální fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Novinky digitální fotografie

19. března 1999, 00.00 | Na CeBITu došlo letos k menší technické revoluci. Hned několik výrobců nabídlo v amatérské sféře nevídavé rozlišení 2 milióny bodů.

Obor, který byl zasažen novinkami z CeBITu nejvíce, je bezesporu digitální fotografie. Pro tu začíná s trochou nadsázky zcela nová éra, protože hned několik výrobců uvedlo na trh digitální fotoaparáty s nízkou cenou a rozlišením přes 2 milióny bodů. To znamená, že možnosti digitální fotografie se opět posouvají o krůček dopředu.
Samozřejmě každá značka se snaží oslovit zákazníka osobitým způsobem. To se odráží také v technických parametrech, které jsou často poměrně nevyvážené. Z pohledu marketingu je sice dobré mít několik silných stránek, ale praxe si žádá hlavně vyvážený výkon.

Olympus
C2000ZOOM Japonského výrobce digitálních fotoaparátu této značky mužete najít v hale č.1. A na svém stánku má co nabídnout. Největší pozornost je věnována novému modelu CAMEDIA 2000 ZOOM, což je v podstatě kompaktní přístroj s rozlišením 1.600 x 1.200 bodů. Další parametry jsou také lákavé. Přístroj nabízí možnost manuálního nastavení času i expozice, optický 3x zoom, který mužete podpořit až 2,5 násobným digitálním zvětšením a další příjemné vlastnosti. Další novinkou je model 2500, který ovšem nebylo možno vyzkoušet, protože jeho vývoj nebyl ještě dokončen. Konec konců i modely 2000 nebyly finální.

Kodak
Největší konkurent Olympusu společnost Kodak samozřejmě na CeBITu nemohla chybit. Přinesla celou řadu novinek, ale bohužel nic tak převratného jako Olympus. Nové modely jsou 200Plus, 240 a 265. Všechny představují vylepšené verze již existujících přístroju a přinášejí většinou větší rychlost, menší spotřebu baterií a další vylepšení. To ve svém důsledku znamená, že rozdíl mezi oběmi soupeři opět vzrostl.

Výrazně lepší je pozice Kodaku v profesionálních modelech. Zde představují digitální sekce opravdový pojem. Na veletrhu je předváděna dnes již široká produktová řada, na jejímž vrcholu stojí model DCS 620, o kterém jsme již informovali.

Ricoh
Velké překvapení přivezla společnost Ricoh. Její model RDC-5000 je opravdovým skokem vpřed pro tuto společnost. Rozlišení 1.792 x 1.200 bodu, 2,3x násobný optický zoom, či makro režim pro vzdálenost objektu 4 cm, to jsou opravdu excelentní hodnoty. Ricoh, který vždy vsázel hlavně na dobrou značku a kvalitní zpracování tak nyní muže nabídnout i špičkové technické parametry.

Minolta
Tato společnost tradičně digitální fotoaparáty nabízí, ale již dlouho bez jakékoli výraznější inovace. O to víc potěšilo, že na letošním CeBITu představila dva nové modely. Prvním je přístroj Dimage EX ZOOM 1500 resp. Dimage EX WIDE 1500. V obou případech se jedná o totožný přístroj s jiným objektivem. Rozlišení 1,5 miliónu bodu je slušné a přístroj nabízí velkou modularitu. Jedná se v podstatě o stavebnici, ve které k tělu připojujete různé extenze.
Druhou novinkou je Dimage RD 3000, která je nástupcem stařičké RD175. Jedná se o SLR digitální zrcadlovku s rozlišením 1984 x 1360 bodu, která používá klasické objektivy se závitem Minolta V. Ostatní parametry odpovídají profesionálnímu určení a jsou opravdu přesvědčivé.

FUJI
Digitální fotoaparáty této značky u nás zatím nejsou příliš známé, ale rozhodně je potřeba s nimi počítat. Na veletrhu je uvedeno samozřejmě mnoho novinek. Od nejmenší DX10 až po profesionální DS 560 se jedná o vyzrálé digitální fotoaparáty. V nabídce nechybí ani přístroj s vysokým rozlišení, jeho označení je MX2700 a snímá snímky až do rozměru 1.800 x 1.200 bodů.

NIKON
Poslední, o kom se v souvislosti s digitální fotografií zmíníme je právě Nikon. O tom, že tato společnost umí vyrobit kvalitní přístroj snad nikdo nepochybuje. Už méně se u nás ví, že nabízí i digitální fotoaparáty. Od dnešního dne nechybí ani dva modely s rozlišením nad 2 miliony bodů, což jen podtrhuje nový trend.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Reportáže  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: