Nové velkoformátové public displeje NEC "P" - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Nové velkoformátové public displeje NEC "P"

14. listopadu 2013, 21.48 | NEC Display Solutions Europe nabízí vylepšené velkoformátové displeje "P" pro kritické aplikace s provozním zatížením 24/7. Využívají nové technologie, jako Human senzor, rozhraní NFC a dálkově ovládaný prohlížeč, a díky nižším provozním nákladům jsou vhodné pro použití v dopravě, energetice, výrobě a non stop signage systémech.

 

Nové modely z řady NEC P-série jsou high-endové, plně vybavené profesionální displeje ve velikostech 40, 46, 55, 70 a 80 palců, určené pro použití v oblasti retail signage, dopravě a jiných aplikacích s provozním zatížením 24/7. Novinky přicházejí s LED podsvitem, což umožňuje nižší spotřebu energie, štíhlejší design a nižší hmotnost ve srovnání s předchozími modely. 

 

nové public displeje NEC MultiSync série P

 

Jednou z inovací nové P-série je tzv. „Human senzor”, který zajišťuje nejen úsporu elektrické energie, ale umožňuje rovněž kreativní použití hardwaru displeje v kombinaci s reklamním obsahem. Senzor detekuje přítomnost a pohyb osob v přední části před displejem. V situaci, kdy kompozici nikdo v dosahu displeje nesleduje, je možné vytvořit profil s nižším jasem na displeji, případně definovat jinou hladinu hlasitosti audio ozvučení. Naopak při zjištěném pohybu před displejem je možné zvýšit jas, hlasitost nebo změnit video vstup optimálně tak, aby zaujal pozornost kolemjdoucích. Ideálně tak bude cílen obsah jak reklamní, tak informační, na právě probíhající situaci před public displejem, nejen s ohledem na úsporu elektrické energie, ale rovněž na ochranu investice, kdy zařízení nebude zbytečně v provozu, v situaci, kdy ho nikdo nesleduje. V případě více monitorové instalace je možné použít externí čidlo „Human senzoru“, které bude ovládat více public displejů ve skupině. Samozřejmostí je pak čidlo sledující okolní osvětlení, které je schopné reagovat úpravou jasu displeje v závislosti na okolních podmínkách tak, aby obsah byl vždy dobře čitelný.

 

nové public displeje NEC MultiSync série P

 

Displeje P-série nově disponují také NFC  Near Field Comunication senzorem, kterým je možné v kombinaci s NEC softwarovou aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android nastavit většinu položek menu public displejů. Tím se sníží náklady na instalaci a displeje lze snadno konfigurovat před tím, než jsou umístěny na svou pozici. Instalující jednoduše nastaví konfiguraci na svém mobilním zařízení, například mobilním telefonu vybaveném NFC rozhraním a poté přiloží mobilní telefon k displeji v místě, kde je tento interface nainstalován na public displeji. Velkou výhodou je fakt, že toto nastavení se odehraje bez nutnosti připojení public displeje ke zdroji elektrické energie. Následně je možné toto nastavení duplikovat na libovolný počet zařízení, což zákazníci uvítají nejenom v instalacích většího rozsahu, ale rovněž i v rentalu. Tato technologie je významným pomocníkem v servisních situacích, kdy je potřeba zjistit poslední stav zařízení před poruchou, případně na nové zařízení překopírovat původní nastavení displeje, a to bez nutnosti připojení elektrické energie. S ohledem na úplný servisně administrační komfort je samozřejmě k dispozici webové rozhraní, kde stačí do Vašeho webového prohlížeče zadat IP adresu zařízení, které následně umožní pomocí grafického rozhraní Váš displej administrovat a konfigurovat. Vestavěný emailový klient následně bude podávat hlášení o kritických situacích na displeji přímo do vaší emailové schránky.

 

nové public displeje NEC MultiSync série P

 

Náklady na instalaci dále snižuje inovovaná funkce Auto Tile Matrix, která slouží k automatickému nastavení pozic jednotlivých displejů ve video stěně, s možnou podporou řetězení management signálu až do stěny o velikosti 100 public displejů. Uživatelský komfort dále zvyšují funkce jako rychlé přepínání vstupu nebo bodový zoom. Jak je u NEC zvykem, rovněž i nová řada „P“ bude opět disponovat možností hardwarové kalibrace barev. Nově bude možné uložit do interní LUT tabulky až 3 hodnoty kalibrace pro každý video vstup s tím, že každý vytvořený profil může být pořízen v různých hodnotách nastavení jasu, kontrastu, Gamma křivky, barevné teploty atd.

 

Kombinace LED podsvitu a vylepšeného tepelného managementu zajišťují, že displeje nové P-série jsou v souladu s ekologickou vizí společnosti NEC. Příkon monitorů P-série pak patří k jedněm z nejnižších na světě, v dané kategorii (u displejů s maximálním jasem do 700 cd/m²).

 

Všechny nové modely už také disponují rozšiřujícím slotem a NEC OPS option slotem, který umožňuje integraci celé škály zařízení včetně tzv. Media Playeru, počítačů (od Intel Atom až po Intel i7), případně HDSDI, nebo HD-BaseT interface. Veškeré modely jsou rovněž vybaveny interními reproduktory s možností volitelné montáže výkonnější externí repro soustavy. Velkou pomocí, s důrazem na ekonomiku instalace je pak pro více monitorové instalace integrovaný procesor řetězení signálu až do rozlišení 3840 × 2160 pixelů, což odpovídá nativnímu rozlišení 2 × 2 displeje ve Full HD rozlišení. Nový rozšiřující slot nabízí podporu starších analogových video signálů, stejně jako dalších digitálních vstupů. Fyzická montáž LCD panelu může nově proběhnout ve veškerých dostupných pozicích, sice portrét/landscape, stolní (např. s touch řešením jako „virtuální“ stůl), případně stropní tzv. Sky look, pro různé designové instalace.

 

Nové public displeje NEC MultiSync série P jsou dostupné od listopadu 2013 za tyto doporučené koncové ceny bez DPH: P403 = 37 150 Kč, P463 = 47 290 Kč, P553 = 67 570 Kč, P703 = 196 000 Kč a P801 = 270 400 Kč. NEC Display Solution Europe na tyto displeje poskytuje kompletní tříletou záruku. Podrobné informace najdete na webu nec-display-solutions.cz.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: