Nové digitální fotoaparáty KODAK - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Nové digitální fotoaparáty KODAK

16. srpna 1999, 00.00 | Podařilo se nám vypátrat informace o dvou nových modelech digitálních fotoaparátů Kodak. A je to prostě paráda, 3.3 mil. bodů v amatérské oblasti je BOMBA !!!

Společnost EASTMAN-KODAK bojuje o nejvyšší příčky mezi výrobci digitálních fotoaparátů. Konkurence je letos opravdu hodně silná, a proto bylo jasné, že nebude stačit uvedení inovovaných modelů 240 a 265. Společnosti zcela chyběl 2 MEGA pixelový fotoaparát v amatérské oblasti. S tím se rozhodně nemohla společnost formátu Kodaku smířit a nové modely jsou na světě. Přestože ještě v pátek nám české zastoupení nechtělo prozradit nic o nových modelech, o víkendu se nám podařilo na Internetu vypátrat dvě horké novinky.

DC 290
DC 290 A je zde nová vlajková loď v amatérské třídě společnosti Kodak. Konstrukčně vychází z modelu 265 a není se čemu divit. Vždyť i Olympus C2000 značně připomíná tento model. Takže nový fotoaparát má samozřejmě nový CCD snímač s rozlišením 2,3 mil. bodů. Navíc fotoaparát disponuje i interpolačním algoritmem, který nabízí rozlišení až 2240 x 1500 bodů. To je po pronásobení velmi slibně znějících 3,36 mil. bodů.
Fotoaparát jinak nabízí vše, co můžete očekávat od fotoaparátu této třídy. Objektiv je s rozsahem 38 - 115 mm ( 3xzoom), doplněný dvojnásobným digitálním zvětšením. Na 20 MB paměťovou kartu CompactFlash můžete fotografie ukládat buď ve formátu JPG, tři různé komprese, či v nekomprimovaném TIFFu. Nechybí vyrovnávací paměť na až 5 snímků v plném rozlišení.
Navíc fotoaparát disponuje nejen operačním systémem FlashPix Digita, ale i novým programovým rozhraním, které Kodak zveřejnil. To znamená, že jde o první fotoaparát, pro který mohou programovat třetí společnosti. Dá se proto předpokládat, že se během krátké doby objeví nejrůznější efekty, rámovací funkce a další programové doplňky nejen od Kodaku. Další příjemnou novinkou je výrazné preferování USB rozhraní, i když sériové a IrDA spojení je dále k dispozici.

DC 280
DC 280 Tento model vychází svojí konstrukcí z modelů DC 210, 220 či 240. To znamená kompaktnější konstrukci než u modelu 290,pouze dvojnásobný optický zoom a menší (1,8 palcový) displej. To všechno ovšem neznamená, že fotoaparát nemá co nabídnout. Opak je pravdou, CCD snímač má rozlišení 2,3 mil. bodů. Fotografie s ním lze snímat v rozlišení maximálně 1760 x 1168 bodů (2 mil. bodů). Aby byl vyvážen handicap kratšího transfokátoru, fotoaparát je vybaven trojnásobným digitálním zvětšením.
Perličkou je skoro dvakrát rychlejší uzávěrka ve srovnání s vyšším modelem DC 290. Jinak nechybí ani USB připojení či digitální efekty.

Závěr
Fotoaparáty jsou podle prvních informací velmi zajímavé. Pokud se českému zastoupení podaří přijít s fotoaparáty ještě před Invexem a cena bude srovnatelná s konkurencí, dá se předpokládat velký zájem veřejnosti. Dovolím si předpovědět hlavně u modelu DC 290 slušné šance na umístění v anketě o Digitální fotoaparát roku 99, kterou budeme pořádat. Ale to je ještě příliš daleko.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: