Myš jakou jste ještě neviděli! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Myš jakou jste ještě neviděli!

23. července 1999, 00.00 | Společnost Microsoft představila novou myš, která vás jistě překvapí. Má čtyři tlačítka, kolečko,USB a nemá kuličku. Navíc půjde i na Macka!!!

Společnost Microsoft se již dávno nezabývá jen produkcí programů a operačních systémů. Její divize hardware je producentem poměrně rozšířených a oblíbených polohovacích zařízení. Musím se přiznat, že přestože značka Microsoft ve mně často vyvolává neblahé pocity, myš s kolečkem jsou si od ní koupil. Kupodivu se polohovací zařízení Microsoft vyznačují nebývalou kvalitou a odolností, které nedosahuje většina konkurenčních produktů. Zatím jsou myši Microsoft dostupné pouze pro uživatele PC, ale i to se má brzy změnit.

U příležitosti MacWorld EXPO si Microsoft trochu přihřál polívčičku a opět anoncoval svoji novou myš Microsoft IntelliMouse Explorer. Ta byla sice uvedena již na veletrhu Comdex/Spring, ale trocha propagace nikdy neuškodí. Tato nová myška bude mít několik unikátních vlastností, díky kterým možná opět na chvíli poodskočí konkurenci.
V první řadě je to optické snímání pohybu. Tato myška již nemá kolečko, které je nahrazeno optickým snímačem. Senzor ve spojení s vestavěným programovatelným procesorem dokáže rozpoznávat pohyb na libovolném povrchu, takže není potřeba speciální podložka jako u některých jiných optických myší. Rozlišovací schopnost by měla být velmi slušná, protože poloha bude snímána 1500 krát za sekundu.
Další novinkou je přidání dvou nových tlačítek. To znamená, že uživatel bude mít možnost používat celkem 4 tlačítka a k tomu jako bonus kolečko. Pro uživatele PC to není až taková změna, ale na Macku to bude rozhodně bomba. Ano tím jsem nakousnul to poslední velké překvapení. Myš bude k počítači připojena prostřednictvím USB a bude podporovat jak PC tak i Mac. Microsoft se samozřejmě snaží zavděčit uživatelům Mac i designem, takže myška má velmi ladné tvary doplněné částečně průhledným barevným krytem. Kreativitu autorů můžete konec konců posoudit i na obrázku.

Tato myš se podle prvních informací opravdu povedla. Pokud se na ní už těšíte stejně jako já, budete si muset ještě chvíli počkat. První dodávky se očekávají v září 99 a vzhledem k tomu, že o produkt bude zejména v Americe jistě velký zájem, dá se předpokládat, že v ČR budou ještě později. Cena je zatím stanovena na 75 USD, což je v přepočtu nějakých ubohých 2700Kč. Uvidíme za kolik se bude prodávat reálně u nás.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: