Kodak DCS 330 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Kodak DCS 330

2. srpna 1999, 00.00 | Nejdostupnější profesionální digitální fotoaparát Kodak má svého nástupce. Nový model je vybaven zcela novým ITO CCD snímačem.

Společnost Kodak přestavila nový profesionální digitální fotoaparát. Pokud budeme zcela přesní, tak představila nově označený a částečně inovovaný fotoaparát. Pod značením DCS 330 se skrývá model DCS 315 s novým snímacím čipem a mírně upravenou elektronikou. Takže v čem je vlastně rozdíl?

Ve fotoaparátu je zcela nový ITO CCD snímač s rozlišením 3 mil. bodů. Zkratka ITO představuje Indium Tin Oxidovou technologii. Pokud existuje český překlad tak se omlouvám, ale opravdu jej neznám. Co je důležité, nová technologie přináší dle společnosti Kodak výrazně lepší barevné podání. Spektrální průběh citlivosti je vyrovnanější než u běžných CCD snímačů. K tomu si přidejme digitalizaci obrazu s barevnou hloubkou 10 bitů.

Další novinkou je integrovaný anti-aliasingový filtr, který je řešen optickou cestou a přispívá hlavně k odstranění nepříjemných interferencí infra červeného záření. A na závěr poslední novinka. Tou je rozšířená vyrovnávací paměť DRAM, která má kapacitu 32 MB. To umožňuje pořídit se sekundovým odstupem až 8 snímků. Pokud si uvědomíme, že výstupní nekomprimovaný soubor má skoro 9 MB, tak je to slušné.

Jinak je přístroj totožný s modelem DCS 315. Základem je SLR zrcadlovka Nikon Pronea 6i, který pro každého amatéra bude znamenat božské pohodlí. Pro profesionála zvyklého na top modely zrcadlovek bude tato průměrná zrcadlovka představovat spíš životní minimum.

Pokud shrneme první informace, které máme. Model DCS 315 má nástupce, který disponuje výrazně vylepšenou digitální sekcí. Zlepšení kvality obrazu by mělo být značné a to je důležité. Nejdůležitější otázkou bude samozřejmě stanovení ceny. V nejlepším případě by mohlo dojít ke snížení cen DCS 315 a třistatřicítka by mohla být pozicována někde mezi 200 - 300.000 Kč. To je však spíš zbožné přání něž nějaká oficiální prognóza.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: