Jak se daří iMackům v Čechách? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Jak se daří iMackům v Čechách?

24. května 1999, 00.00 | Kouzelné jméno iMac je častým tématem různých článků. Jeho úspěch je famózní, ale jak je tomu u nás?

Společnost Apple se stala v posledním roce štikou v počítačovém rybníce. Dokázala vstát z mrtvých, získat zpět svoje příznivce a oslovit širokou veřejnost novými modely. Ano, počítače iMac dokázali prolomit recesy, která pozvolna dopadala na trh s osobními počítači.

Co lidé hledají?
Ptáte se proč iMac slaví celosvětově tak velký komerční úspěch? Nabízí mnoho nových rysů, které nejsou technického rázu a o to víc oslovují laickou veřejnost. Vývojáři společnosti si uvědomili, že osobní počítač už dávno není špičkovou technologií vyvolených. Už neplní funkci drahého systému, ale je postupně integrován do domácností. Tomu se musí přizpůsobit a to se přesně povedlo u iMaců.

V čem je jiný?
IMac dokázal prolomit ledy a svým netradičním designovým pojetím se odlišit od šedé masy. Přesně po tom domácí uživatélé toužili, protože domácí počítač je součástí interiéru. Nové modely jsou barevně pestré a tvarově zajímavé. To pochopitelně láká.
Dalším prvkem je jistě psychologické působení na majitele. Zcela odlišný design odbourává do jisté míry zažitou averzi domácích uživatelů k počítačům. Ano, iMac je sympatický a to hraje velkou roli při výběru nezkušených uživatelů. Apple tento fakt ještě podpořil reklamní kampaní, v které spokojení důchodci stejně jako mladé maminky pracují na nových jablíčkách. To je cesta k masám.
A na závěr je zde ještě systém MacOS a s tím spojené rozhraní. Ať se to uživatelům PC líbí nebo ne, MacOS nabízí příjemné prostředí, stálost a bezproblémový chod. To hraje velkou roli pro uživatele, kterým chybí znalost systému. Práce s MacOS je přeci jen o něco méně náročná a Apple u toho maximálně těží.

IMac u nás.
Zde přichází jisté zklamání. Celosvětově je nástup společnosti Apple výrazně razantnější, než u nás. Příčiny musíme hledat v první řadě u nepružné distribuce a malé mediální podpory. Je pravdou, že ekonomická situace příliš nepřeje nákupům výpočetní techniky, přesto pevně věřím, že pozice počítačů iMac by mohla být lepší. Nedalo nám nezeptat se vás, čtenářů. V mini anketě jsme vám položili otázku : Vlastníte nebo chcete iMac?
Záměrně jsme nerozlišovali majitele od potenciálních zájemců. Přesto pouze 149 z 465 hlasujících projevilo o iMac zájem. Tento výsledek by měl být pro distributora alarmující a motivující.

Uvidíme, jak se bude situace u nás dále vyvíjet. Vše budeme bedlivě sledovat a o případných změnách vás budeme informovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: