Intel Itanium se blíží! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Intel Itanium se blíží!

9. února 2000, 00.00 | Nový procesor Intel IA-64 by se již brzy měl objevit na trhu. S tím je spojena i podpora mnoha firem pro novou platformu. Zde jsou první příklady.

Společnost Intel je bezesporu jedním z největších hráčů na poli procesorů. Dá se říct, že díky svému postavení na trhu je tato společnost schopna prosadit prakticky jakýkoli standard. Intel si to dobře uvědomuje, a proto se zřejmě již letos dočkáme dlouho proklamovaného i zatracovaného procesoru IA-64. Ten je prvním plně 64 bitovým procesorem společnosti Intel opouštějícím archaickou architekturu x86, kterou výrobci kvůli kompatibilitě dlouho implementovali do svých nových procesorů. Bez ohledu na to, jaký ve skutečnosti bude procesor Itanium (kódové označeni IA-64ky), již dnes se různé společnosti předhánějí v jeho podpoře.

Na včerejší tiskové konferenci HP jsem se dozvěděl v kuloárech, že právě HP dělá vše pro to, aby nabídlo první server s tímto procesorem. Otázka, kdo nabídne servery s tímto procesorem první, není až tak důležitá, ale Compaq bude jistě také spěchat a IBM nezůstane opodál. V každém případě řešení bude dost od různých výrobců.

Druhou ukázku podpory Itania předvedla společnost AVID resp. její dceřiná společnost SoftImage. Ta předevčírem oznámila připravovanou portaci systému Sumatra právě pro platformu IA-64. Přestože Sumatra ještě není ani na trhu, SoftImage sebevědomě oznámilo dokončení portace na průběh letošního léta. Navíc slibuje velký nárůst výkonu, protože jádro programu je dostatečně flexibilní a architektura Intelu je tomuto produktu velmi blízká.

V oblasti 3D animací se samozřejmě od nového procesoru hodně očekává, protože jde o oblast, ve které není výkonu nikdy dost. Je málo aplikací tak bažících po strojovém výkonu jako jsou animační a video systémy. Právě připravovaná Sumatra by měla vytěžit z nové architektury dostatečný výkon pro velmi pokročilé animační funkce. Navíc se ve vývojových dílnách SoftImage pracuje na speciálně optimalizovaném rendrovacím algoritmu pro tento procesor, takže se je jistě na co těšit.

Více informací můžete najít na http://www.avid.com/news/press_releases/product_news/ItaniumFINAL.htm

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: