IDE disky pro digitální video? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

IDE disky pro digitální video?

12. srpna 1999, 00.00 | Společnost Maxtor uvedla na SIGGRAPHU nové řešení pro práci s nekomprimovaným digitálním videem postavené na IDE discích. Je to vůbec možné?

Společnost Maxtor oznámila dnes uvedení nového řešení pro nelienární zpracování nekomprimovaného digitálního videa. Jedná se o spojení diskové jednotky DiamondMax Plus s technologií NewTek's Video Toaster a RAID ZONE. Pozoruhodné na celém řešení je, že Maxtor nabízí IDE hard disk o celkové kapacitě 29 GB, určený pro tak náročnou aplikaci. Podle tvrzení společnosti Matrox podávají disky stejný výkon jako SCSI disky, ale za výrazně nižší cenu.

V sytému jsou použity disky Matrox DiamondMax Plus 6800 s kapacitou 29 GB. Disky se otáčejí rychlostí 7.200 ot./minutu, nabízejí průměrný čas na vystavení pod 9.0 ms a jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi společnosti Maxtor vč. UltraDMA 66. Celý systém má průchodnost až 33 GB / sekundu a to při plné redundanci formátu RAID 5. Takto výkonný systém je schopen obsloužit i průtok nekomprimovaného datového toku formátu D1.

Celé řešení je určeno pro platformu Windows NT a přináší opět výrazné snížení nákladů na zpracování digitálního videa. Řadiče RAIDZONE jsou určeny pro sběrnici PCI a využívají paralelního zápis do DMA kanálů pro zvýšení průchodnosti celého diskového systému.

O dostupnosti a přesné ceně zatím nejsou známy. Bližší informace můžete najít v angličtině na adrese http://www.maxtor.com/diamondmaxplus/index.html

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: