HP OfficeJet Pro 1150C - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

HP OfficeJet Pro 1150C

30. listopadu 1998, 00.00 | Tiskárna a scaner dohromady? Žádný problém. Velkou výhodou tohoto produktu je to, že na stole zabere mnohem méně místa než skenr a tiskárna. Mezi další velkou výhodu patří i to, že tento produkt není závislý na tom, zda-li je připojen k PC či ne.

HP OfficeJet Pro 1150C je barevná inkoustová tiskárna se skenrem pro kancelářské použití.  

Balení a design
HP OfficeJet Pro 1150C o rozměrech výška : 326 mm, šířka : 540 mm , hloubka : 450 mm a váha 16,5 Kg je dodávána se dvěmi náplněmi (černou a barevnou), uživatelskou příručkou, propojovacím kabelem PC-Tiskárna a mrakem softu. 
 

Technické parametry
Počet vytištěných stránek za minutu při různé kvalitě tisku :

Režim Černobíle Barevně
EconoFast 8 4
Normal 7 2
Best 4 1

Rozlišení tiskárny při různé kvalitě tisku ( bodů na palec ) :
Režim Černobíle Barevně
EconoFast 300x300 300x300
Normal 600x600 REt 300x300 C-REt
Best 600x600 REt 600x300 C-REt

Počet vytištěných stran za minutu při přímém kopírování :
Režim Černobíle Barevně
EconoFast 7 3
Normal 5 1
Best 3 0,8

Pokud Vám předchozí tabulky něco připomínají tak vězte, že v tomto stroji se skrývají HP ScanJet 5p a DeskJet řady 8xx.

SOFT
V balíku najdeme spoustu disket pro WINDOWS 3.1 a Dvoj-CD se softem do WINDOWS 95. Já jsem OfficeJet testoval pod WIN95, takže k disketám Vám toho moc neřeknu (snad jen to, že je tam vše co na CD).No a co je teda na těch CD : jedno obsahuje Photo Deluxe verze 1.0 od ADOBE - jedná se o soft na editování naskenrovaných obrázků. Druhé je plné ovladačů pro skenr a tiskárnu. Mimo jiné na něm najdete i program OMNIPAGE ve verzi 5.0. Omnipage je soft, který umí převod oskenrovaného obrázku na text a to do různých textových editorů. Bohužel nepodporuje češtinu, takže veškeré české znaky jsou zákonitě převedeny na čísla a jiné nesmysly. Jo a abych nezapoměl : celá instalace se provede takřka automaticky Tj. stačí pustit pouze setup a je to (taky mohli udělat aspoň autorun). 
 

Výhody 
Velkou výhodou tohoto zařízení je, že se celé připojuje přes paralelní port. Ještě než jsem měl možnost si to celé odzkoušet, tak jsem si myslel, že skenrování bude pomalé, ale opak je pravdou. Pokud máte EPP LPT (na kterém jsem zkoušel) port tak to přez něj docela lítá. 

Příručka 
Příručka je pěkně tlustá a jak bývá zvykem je v několika jazycích. Na nás Čechy opět zapoměli, takže pokud neumíte Anglicky, Německy, či jiným světovým jazykem, tak asi budete mít asi starosti. Je zde popsáno, jak 1150-ku připojit, a jak naintalovat ovladače (co jiného by jste tu taky chtěli mít). 

Shrnutí 
Dle mého názoru se jedná o dobrý výrobek, který najde využití především v menších a středních firmách, kde nemají tolik peněz na nákup barevné kopírky. Velkou výhodou tohoto produktu je to, že na stole zabere mnohem méně místa než skenr a tiskárna. Mezi další velkou výhodu patří i to, že tento produkt není závislý na tom, zda-li je připojen k PC či ne. Na druhou stranu, drobnou chybičku jsme našli. Pokud kopirujete bez PC, kopie je zkrácena na délce o 10 mm.
Závěrem bych chtěl říci, že dle mého názoru je Office Jet dobrý stroj za dobrou cenu. Orientační cena je cca 25.000 Kč bez DPH
 

PS: Jelikož jsem nikdy žádnou recenzi nepsal, tak mě prosím informujte co Vám tu chybí. Dík.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: