Heidelberg HiRes - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Heidelberg HiRes

31. března 1999, 00.00 | Nový skener věhlasné značky vzhledem i parametry velmi připomíná jiný produkt. Jestli pak víte který?

Saphir HiRes Společnost Heidelberg uvedla na letošním ročníku veletrhu CeBIT další model skeneru určeného pro profesionální nasazení. Jedná se o přístroj označený Saphir HiRes, který se stává novým nejvyšším modelem této společnosti pro snímání ve formátu A4. Jedná se o plochý skener s fixní optickou soustavou. To znamená, že předloha se pohybuje na skleněné desce a snímací prvek, optika a transparentní nástavec jsou pevně ukotveny.

Podobnou konstrukci nabízejí i společnosti jako UMAX či AGFA. Heidelberg se snaží od konkurence odlišit hlavně originálním programovým vybavením a širokou paletou standardního vybavení. Jinak technické parametry jsou slušné, ale zcela odpovídají uvedené kategorii. Maximální rozlišení je 3048 x 3048 dpi, díky použití CCD snímače s 10.500 snímacími buňkami. Skener nabízí až 42-bitovou hardwerovou hloubku barev a maximální densitu 3,6D.

Ke skeneru je dodáván kompletní systém správy barev a program LinoColor Elite. Vzhledem právě k programovému vybavení je nabídka společnosti Heidelberg velice zajímavá, protože kromě skeneru získáte takřka kompletní systém pro zpracování papírových předloh.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Skenery  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: