EPSON PhotoPC 750Z - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

EPSON PhotoPC 750Z

7. května 1999, 00.00 | Je několik cest, jak oslovit kupce digitálního fotoaparátu. Jednou z nich jsou oslnivé technické parametry a určitá tradice. PhotoPC je řada, kterou EPSON nabízí již dlouho a stejně nabízí vždy něco nového.

Dva milióny bodů je nový fenomén digitální fotografie. Každý výrobce se snaží i v této kategorii přispěchat s nějakým novým modelem. Společnost EPSON již tradičně nabízí digitální fotoaparáty, i když není výrobcem fotoaparátů klasických. Jejím posledním hitem je právě model PhotoPC 750Z, který sice vychází z předchozích typů, ale je opět technicky o krůček dál.

Design
Fotoaparáty značky EPSON bezpečně poznáte. Každý se liší v určitých detailech, ale designová linie se dodržuje opravdu precizně. Model 750Z je o trochu kulatější než jeho předchůdci a skosená hrana působí velice elegantně.

Technologie
Fotoaparáty EPSON vždy představovali a představují takový zlatý střed. Nejsou nikdy na úplné technologické špičce, ale nabízejí rozumný kompromis mezi cenou a parametry. U modelu 750Z tomu není jinak. Ten sice nabízí výstupní rozlišení až 1600x1200 bodů, ale rozlišení CCD snímače je nižší. Snímáno je pouze cca 1,3 mil. bodů a zbytek zajišťuje programové vybavení. Tato cesta není nová, používá ji například společnost Agfa.
Nový je i objektiv. Transfokátor s rozsahem 36 - 105 mm, který je ještě doplněn dvojnásobným digitálním zvětšením, působí mnohem serióznějším dojmem než předchozí.
Paměť je netradičně pevně vestavěna. Přesněji řečeno, EPSON tuto technologii používá dlouhodobě, ale je osamocen z pohledu dalších výrobců. Přístroj má vestavěný 4 MB paměti typu Flash, které jde doplnit paměťovou kartou typu CompactFlash (CF).

Závěr
Další parametry zůstávají na běžné hodnotě. Zajímavý je dodávaný software, ale o tom všem vás budeme podrobně informovat až v připravované recenzi. Zatím pouze to nejdůležitější. Přístroj je možno již nyní objednat i u nás a jeho cena je stanovena na 31.500 Kč bez DPH.

Bližší informace v angličtině najdete ZDE

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: