DiscJuggler - dokonalá kopie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

DiscJuggler - dokonalá kopie

12. listopadu 1999, 00.00 | Né vždy je vyžadována originalita, pokud potřebujete udělat záložní kopii CD disku jistě oceníte opravdu kvalitní program. Ušetříte si hodně starostí!

Pokud vlastníte CD-R mechaniku a vypalujete si svá data na CD, určitě jste již řešili problém vytvoření kopie nějakého stříbrného disku. To umožňuje dnes již skoro každý vypalovací software, ale kopírování se neobejde bez problémů. Hlavně z dob, kdy jsem s vypalování začínal mám velké množství CD v nejrůznějších formátech a někdy i se špatnou strukturou souborů. Připravit kopii podobného CD není vůbec snadné, pokud nepoužijete dobrý program.

Balení a CD Tímto problémem se začala zabývat i firma PADUS, která vyvinula program Disc Juggler. Ten neumožňuje nic jiného, než dělat kopie CD, ukládat je na disk a vypalovat je. Není to mnoho, ale to co umí ovládá dokonale. Posuďte sami : podpora snad všech dostupných formátů, pokud máte neuzavřené multi-session CD, pak budete mít i na vypáleném médiu otevřené CD (opravdová kopie zdroje!!!). Pokud máte ve vašem PC více vypalovacích mechanik můžete vypalovat na více mechanikách a to SOUČASNĚ !!!. Co více si přát.

Hlavním předpokladem pro tento SW je, aby jste měli nainstalované ovladače ke všem mechanikám, které chcete v programu používat. Pokud chcete vypalovat na více mechanikách je zapotřebí mít nainstalovaný nějaký další vypalovací program, z kterého si DiskJugler vezme zdrojová data pro vypalování (neodzkoušeno). Program podporuje tyto funkce :

  1. vypalování na jedné mechanice (zde se vkládá zdrojové a po načtení dat i cílové médium)
  2. vypalování s použitím CD-ROM a CD-R mechaniky (zdrojové médium je vloženo v CD-ROM mechanice a přímo se vypaluje na CD-R)
  3. vytvoření kopie CD na disk
  4. vypálení CD ze souboru
  5. MULTI vypalování na více mechanikách současně.

Screenshot

Základní panel programu je rozdělen do dvou částí. V první položce (Source & Destination) je možnost výběru zdrojové mechaniky, CD-R, akce (test, zápis+test), a rychlosti vypalování. Ve spodní části je zobrazováno stavové okno s různými hlášeními programu.V položce Advanced můžeme dále nastavit rozšiřující nastavení a to kam se ukládá TEMP soubor, maximální rychlost čtení ze zdrojové mechaniky a položky týkající se formátů vypalovaných CD. Pokud máte uloženu kopii CD z jiného vypalovacího programu, je zde možnost ji vypálit také. Podporován je totiž i formát ISO, dále vlastní formát cdj, formát wav a i možnost jakéhokoli jiného formátu, u kterého se snaží program zjistit strukturu a v jakém CD formátu je vyroben.

Program si je možno stáhnout ze stránek výrobce se dvěmi omezeními pro neregistrované uživatele. Jsou to pouze jednorychlostní vypalování a podpora pouze jedné vypalovací mechaniky. Tento program používám teprve krátce, ale pro své přednosti ho už asi neopustím. Pokud máte s tímto programem někdo jiné, ať lepší, či horší zkušenosti napište mi, zejména pak zkušenosti se současným vypalováním na několika mechanikách. Viz ZDE

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: