DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA SONY DCR-PC7E - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA SONY DCR-PC7E

29. ledna 1998, 00.00 | Představujeme Vám videokameru s označením HANDYCAM VISION, která je určena pro amatérské použití začínajících, tak i pokročilých kameramanů. Pracuje v systému DVC ( digital video cassette ) a používá kazety mini DV.

Kamera

Představujeme Vám videokameru s označením HANDYCAM VISION, která je určena pro amatérské použití začínajících, tak i pokročilých kameramanů. Pracuje v systému DVC ( digital video cassette ) a používá kazety mini DV. Mnoho předností tuto kameru brzy posune na žebříček mezi nejprodávanější modely.

Koncepce systému DVC je všestranně propracovaná a nabízí nám vyšší kvalitu záznamu obrazu a zvuku než u předchozích systémů jako je Hi8 nebo S-VHS-C. Pryč jsou typické vady obrazu, jako chvění, roztřepané okraje, barevné moaré nebo sněžení. Záznam zvuku odpovídá kvalitou záznamu na CD nebo DAT. Systém DVC nabízí možnost vytvořit navíc u stolních videorekordérů i druhý stereofonní záznam pro dodatečné zpracování zvuku, (např. komentáře, zvukové efekty, hudbu, ...)

Je zde skutečnost od firmy SONY. Kamera velikosti dlaně, kazety ve velikosti krabičky od zápalek, jednoduchá obsluha, ostrý obraz a křišťálově čistý zvuk. Můžete nahrávat ve snímacích formátech 4:3 (standardní) nebo 16:9 (novější široký). Nově vyvinutý CCD prvek s 810 tisíci obrazovými body. Záznam ve dvou rychlostech SP/LP. Váha kompletně připravené kamery s baterií a kazetou je 630 g. Cena za tento malý zázrak je pod 90 000 Kč.

Nyní si povíme blíže o jednotlivých funkčních částech videokamery DCR-PC7E. Kamera je vybavena optickým 10ti násobným ZOOMem a její digitální paměťový systém rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na ZOOM 20ti násobný. Navíc je zde měnitelná rychlost ZOOMU.
SSS Super Steady Shot. Systém proti roztřepání obrazu je vylepšen, pracuje na optické bázi a je ideální pro všechny ohniskové vzdálenosti.
Barevný hledáček + přídavný barevný LCD monitor umožní tak nahrávat v různých úhlech a současně sledovat kvalitu barevného záznamu.
Režim PHOTO kromě provozu videa nabízí tato kamera i funkci fotoaparátu. Při stisknutí spouště je exponovaný obrázek nahráván ve vysoké kvalitě 7 vteřin na pásek. Obrázek můžete potom vytisknout pomocí připojené videotiskárny SONY CVP-M1E a to ve velice slušné kvalitě. Spočítejte si kolik fotografií si pořídíte na jednu kazetu mini DV - 60 ME. Pro účely fotografování si můžete přikoupit blesk SONY, který je určen pro tento režim. Má vlastní dvě tužkové baterie a je spojen s kamerou přes zdířku LANC.
Další velké možnosti zpracování těchto obrázků Vám umožní speciální karta do Vašeho PC pod názvem SONY DVBK - 1000.

Samotná kamera má pouze několik ovládacích prvků. Všechny důležité funkce si nastavuje automaticky. Ruční nastavení jednotlivých režimů lze provádět přes tlačítko MENU, které najdete po odklopení přídavného barevného displeje. V těchto místech jsou ukryta i tlačítka pro ovládání monitoru a malý přídavný reproduktor. Zajímavou funkcí Vás překvapí zde ukryté tlačítko END SEARCH. Po jeho zmáčknutí vyhledá kamera poslední část záznamu na kazetě a to jak v režimu CAMERA, tak i v režimu PLAYER.

Hned pod LCD displejem je umístěna nabíjecí baterie, která zároveň tvoří část těla kamery. Její tloušťka je menší jak 1 cm. Nese označení NP-F100 a vydrží dodávat energii 30 až 55 minut. V nabídce zvláštní výbavy si můžete pořídit i výkonnější baterii NP-F200, která Vám vydrží cca 50 až 100 minut nahrávání. Doba provozu na baterii je ve všech typech kamer závislá na způsobu a množství nahrávání. O stavu baterie Vás nepřetržitě informuje svítící symbol v hledáčku nebo na displeji, který je doplněn časovým údajem, na kolik minut provozu Vám baterie ještě vydrží.

Ve spodní části kamery jsou pod plastikovým krytem zdířky pro propojení s nabíječem a také obrazové a zvukové výstupy.
Na druhé straně kamery je vyklápěcí mechanika pro vkládání kazety. Dále je zde regulátor ostření hledáčku a tlačítko FOKUS pro vypnutí zaostřovací automatiky. Kameru pak lze zaostřovat ručně přímo ovládacím kroužkem na jejím objektivu.
Na přední straně kamery se nachází objektiv 1,8/4-40mm o průměru 37 mm, na který je možné přidat sluneční clonu nebo doplňkové filtry. Dále je zde čidlo pro dálkové infračervené ovládání. Ve spodní přední části kamery je zdířka DV OUT, která slouží pro přímé digitální propojení kamery např. s videotiskárnou, či dalším DV videomagnetofonem nebo počítačem.
V horním části kamery je citlivý stereofonní mikrofon a také držák na blesk nebo přídavné kamerové světlo.
Zadní strana kamery nám nabízí hned pod barevným hledáčkem hlavní přepínač funkcí se zabudovaným tlačítkem START/STOP.Přepínač má čtyři polohy:

  • PLAYER přepne kameru do režimu přehrávače
  • OFF hlavní vypínač
  • CAMERA režim nahrávání kamerou
  • PHOTO kamera pracuje jako fotoaparát

Dále jsou zde tlačítka :
  • FADER pro stmívání a roztmívání obrazu pro jednotlivé scény
  • AE LOCK zámek pro funkce automatiky
  • MODE pro 5ti vteřinové nahrávání

A jako poslední je zde svítící display, který se aktivuje přepínačem PLAYER a slouží pro přehrávání záznamu.

Pár slov závěrem.
Mnoho kameramanů prohlásilo, že s malou kamerou se nedá pořádně filmovat, z důvodů její stability. Z touto kamerou to jde. Dokonalý SSS - stabilizátor obrazu, velmi rychlá zaostřovací automatika a správné držení kamery Vám pomůže udělat s malou kamerou velký film.
Podrobili jsme kamerou praktickým testům v terénu, v různých světelných podmínkách, venku i v místnosti. Kamera nás nezklamala a záznam byl barevně vyrovnaný, ostrý a zvuk čistý. Při režimu LP ( poloviční záznamová rychlost), nebyl znát patrný rozdíl snížené kvality záznamu ve srovnání s běžnou záznamovou rychlostí SP. Svými malými rozměry a váhou je tato kamera víc než vhodná pro cestování, záznam rodinných a dalších osobních významné události. Pokročilý kameraman bude mít u tohoto modelu velmi kvalitní záznam pro další zpracování v digitální kvalitě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: