Diamond Vipper 770 s Rivou TNT/2 je u nás! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Diamond Vipper 770 s Rivou TNT/2 je u nás!

4. června 1999, 00.00 | O grafických kartách nové generace se hodně diskutuje a my pro vás máme jednu horkou novinku. Již nyní můžete u nás koupit špičkovou kartu s čipem Riva TNT/2 Ultra !

CNC Praha si dovoluje uvést na trh v zastoupení uznávaného výrobce grafických karet Diamond Multimedia jeho poslední novinku založenou na čipu Riva TNT2. Viper 770 jako následník starších oblíbených karet Viper 330 a 550 přichází teď s 32 MB SDRAM, 2/4x AGP a podporou DVD/MPEG2 a samozřejmě využívá možnosti momentálně snad nejlepšího dostupného čipu od NVIDIA Riva TNT2, a to i ve verzi s čipem TNT/2 Ultra. V této verzi označené Viper 770 U je základní nastavení čipu 150 Mhz engine clock a 180 Mhz memory clock, které se ale s využitím poslední verze Turbo Boost dá přetaktovat až na 175/200 Mhz. Taktování se dá plynule nastavit v pěti postupných krocích na 150/183, 155/187.5, 165/192.5, 170/197.5 a na 175/200 Mhz. Takto přetaktovaná karta je všech parametrech kvality zobrazení srovnatelná s asi nejlepší kartou na trhu Hercules Dynamite TNT/2 Ultra na jejím základním nastavení 175/200 (pravda Hercules jde přetaktovat na 195/240, ale to už je o něčem jiném). Novou a velmi milou funkcí u ovladačů je možnost změny a uložení nastavení 3D profilů u každé hry. Umožňuje to nastavení parametrů pro V-sync, Fog, frekvenci čipu a Mipmapping. Na českém trhu se bude karta distribuovat s úvodní zákazníckou cenou 7990,- Kč což je stejná cena jako u Herculesu Dynamite TNT/2.

První ohlasy z testovacích center:
"S Viperem 770 skutečně přichází něco jako karta pro každého, je to jedna z nejlépe běžících grafických karet které lze koupit. Pro 32 bit rendering a vysokou rychlost zvlášť doporučujeme pro hráče her, ale i uživatele Windows 98, nebo pro každého kdo chce využít možnosí DVD. Pro všechny je Viper 770 velmi dobrá volba, uvádí www.sharkyextreme.com, přední US testcentrum..
"Podle toho co vím o Voodoo3 a TNT/2 nebudu váhat ani sekundu a jdu na TNT/2" tvrdí www.tomshardware.com.

Na závěr ocenění z www.sharkyextreme.com: "Diamond opět vyvinul velmi vytříbený a uhlazený produkt, který se bude určitě líbit soudnému zákazníkovi svým výkonem a možnostmi."

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: