Creo a Heidelberg nabizi novy workflow system - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Creo a Heidelberg nabizi novy workflow system

2. září 1999, 00.00 | Jednim z nejzhavejsich produktu letosniho Seyboldu je novy worklfow system Prinergy vyrobeny firmami Creo a Heidelberg.

Jednim z nejzhavejsich produktu letosniho Seyboldu je novy worklfow system Prinergy vyrobeny firmami Creo a Heidelberg. System je postaven na formatu PDF a vykonne databazi ORACLE.

Vse zacalo v roce 1997, kdy se spolecnosti Heidelberg a Creo vydaly na spolecnou obchodni cestu. Heidelberg nejprve zacal prodavat platesettery Creo a pozdeji je zacal take vyrabet ve svem zavodu v meste Kiel (byvale zavody firmy Hell). Jiz v te dobe se pry zacalo hovorit o vytvoreni noveho workflow sytemu - firma Creo mela svuj pomerne jednoduchy system Impact postaveny na konvertovani dat do PreScriptu (jednodussi a spolehlivejsi druh PostScriptu), Heidelberg mel Deltu, ktera take nedosahovala moznosti konkurencnich reseni. Podle dnesnich prohlaseni zastupcu obou firem jiz v tehdejsi dobe zacaly probihat v obou firmach prace na priprave noveho workflow systemu. Pozdejsi rozhodnuti umoznily spojit prace na pripravu jednoho systemu, ktery byl predevcirem poprve oficialne predstaven pod nazvem Prinergy.

Nejzasadnejsi novinkou je postaveni systemu na formatu PDF. Dosud mela workflow postavene na PDF pouze Agfa se svym systemem Apogee. Dalsi vyznamnou novinkou je prvni kompletni implementace architektury Adobe Extreme, na ktere pracuji i ostatni konkurenti. Cely worklfow system je postaven na databazi ORACLE, ve ktere jsou uchovavany tzv. metadata - cislo zakazky a obchodni informace o zakazce. Kazdy soubor prochazejici systemem obsahuje krome metadat jeste tzv. process plan - informace o tom, co se bude se souborem dit (parametry vystupniho zarizeni, trapping atd.). Process plan je ulozen ve formatu standardniho job ticketu Adobe - PJTF.

Vsechny interni soubory ulozene v ramci systemu Prinergy jsou tedy ve formatu PDF a lze je bezne prohlizet Acrobat Readerem. Vyhodou je, ze soubory jsou tak otevrene pro pouziti pluginu dalsich vyrobcu, ktere mohou systemu pozdeji prinest vysokou pridanou hodnotu.

System Prinergy je distribuovan jiz nyni za cenu 56 600 dolaru (jeden server s dualnim Pentiem III na 500 Mhz)

To jsou zatim ve zkratce prvni informace o workflow systemu, o kterem jeste hodne uslysime. Podrobne blizsi informace prineseme po navratu ze San Francisca.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: