Casio QV-8000 SX - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Casio QV-8000 SX

28. července 1999, 00.00 | Nově ohlášený digitální fotoaparát Casio nabízí 32X zoom, USB port a možnost záznamu pohyblivého obrazu ve formátu AVI! Více v naší zprávě.

Společnost CASIO uvedla celkem tři nové digitální fotoaparáty. V dnešním článku se budeme věnovat nejvyššímu modelu, který nese označení QV-8000SX. Svojí konstrukcí dost připomíná fotoaparáty jiné značky, ale zatím nemáme důkazy, že by nešlo o podobnost čistě náhodnou. V každém případě funkčně je fotoaparát hodně svébytný.

Základní technické údaje
Rozlišení 1,31 mil. bodů je sice z pohledu fotoaparátů Casio vrcholem, ale konkurence je již výrazně dál. Upřímně řečeno se fotoaparáty Casio nikdy neřadili v rozlišení mezi špičku. Pro záznam fotografií je použita karta CompactFlash o kapacitě 8 MB, kterou můžete nahradit i větší verzí. Největším skvostem je objektiv. Jde o transfokátor s rozsahem 40 - 320 mm při přepočtu na 35mm film. Ano, fotoaparát nabízí až 8x optický zoom, který navíc můžete doplnit až 4x digitálním. Pronásobeno to dohromady dělá úctyhodných 32x, což nemá takřka konkurenci. Navíc je možno nastavit makro režim pro snímání objektů ve vzdálenosti pouhého 1 cm.
Navíc je objektiv velmi malý a díky tomu je fotoaparát příjemně kompaktní. Celkové rozměry přístroje jsou 144 x 78 x 72 mm.

QV-8000SX

Speciální funkce
V oblasti nabízených funkcí drží přístroj krok s dobou. Nabízí možnost plně automatického nastavení, ale i uživatelsky definované poloautomatické režimy. Balanci bílé můžete určit ve čtyřech základních rovinách, využít můžete dva prioritní expoziční režimy čí manuálně posunout expozici. Ovládání je jednoduchá a velkou roli hraje LCD displej s úhlopříčkou 2,5 palce.

Na závěr trochu videa
Za zpestření lze považovat možnost záznamu pohyblivého obrazu. Přístroj přímo umí zaznamenávat ve formátu AVI a video sekvence samozřejmě i přehrává. Pro přehrávání oceníte televizní výstup, pro přenos do počítače zase rychlý USB port.

Hodnocení
Kdy se přístroj dostane na náš trh zatím není jasné. Jeho funkce jsou zajímavé a při dobře stanovené ceně by mohl být lákadlem. Pokusíme se co nejdříve získat fotoaparát do recenze, které odhalí všechny vlastnosti přístroje a jeho reálná výkon.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: