Casio QV-2000UX - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Casio QV-2000UX

5. srpna 1999, 00.00 | Po hodně dlouhé době se podařilo společnosti CASIO vyrobit opravdu špičkový digitální fotoaparát, který předčí většinu konkurence!

Ze tří nových uvedených modelů společnosti Casio je typ 2000UX tím bezesporu nejzajímavějším a nejpřevratnější. Fotoaparát má v podstatě úplně novou konstrukci, zcela nový snímač a velké množství funkcí. Porovnejte naschvál s novým modelem 8000SX.

První seznámení
Fotoaparát disponuje opravdu klasickou kompaktní konstrukcí. Při čelním pohledu možná ani nepoznáte, že se jedná o digitální fotoaparát. Posuvný kryt objektivu je velmi praktický. Zároveň slouží jako ochrana objektivu a spouští celý fotoaparát. V přístroji s rozměry 130 x 74 x 61 mm je ukryt objektiv s transfokátorem o rozsahu 36 až 108 mm ( v přepočtu ), který je podle parametrů velmi kvalitní. Minimální hodnota F2.0 svědčí nejen o malých rozměrech, ale i o dobrém provedení. V objektivu je ukryta optická soustava složená z 8 elementů v 6 skupinách.
CCD snímač je také úplně nový. Konečně se Casiu podařilo dohnat své konkurenty i v oblasti rozlišení, takže s novým snímačem máte k dispozici až 2,1 mil. bodů. Rozlišení 1600 x 1200 bodů bez použití interpolace je velmi velmi slušné. Hlavně u CASIA jde o značný pokrok, protože přístroje této značky patřili většinou k nižší či střední kategorii.

Technické novinky
Fotoaparát je doslova nabyt technickými novinkami. Port USB je ještě poměrně běžným vylepšením. Podpora paměťových karet CompactFlash i ve verzi II je už velmi slušná a navíc ve fotoaparátu lze použít miniaturní compaktní hard disky IBM. To znamená opravdový průlom u tak malého a kompaktního přístroje. Takových 340 MB je u kompaktního přístroje zcela nevídaných.
Další novinkou je možnost záznamu videa. Fotoaparát se tak vlastně stává digitální kamerou. Pohyblivý obraz je zaznamenáván v rozlišení 320 x 200 bodů a ukládán ve formátu AVI. Rozlišení je poloviční proti běžným kamerám, ale s ohledem na fakt, že se jedná o digitální fotoaparát, je to bomba.

Uživatelský komfort
Přístroj přináší bohatý uživatelský komfort. Ovládací prvky a možnosti poloautomatických nebo manuálních nastavení jsou na vysoké úrovni. K dispozici je několik poloautomatických expozičních režimů. Nechybí různé metody měření expozice a ostření. Lze použít i manuální ostření či manuální nastavení bílé barvy.
Fotoaparát je hodně rychlý, takže umí i sekvenční snímání a podobné hračky.

Shrnutí
Je otázkou, jaká bude cena a dostupnost přístroje, ale pokud budou tyto podmínky alespoň trochu rozumné, přístroj čeká světlá budoucnost. Pokud bych jej měl srovnat s konkurencí, jedná se v podstatě o vylepšený Olympus C-2000ZOOM, který se navíc podařilo vměstnat do kompaktního těla. Přístroj potěší hlavně konzervativnější fotografy, protože má ke klasické fotografii opravdu blízko.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: