Canon IXUS 140 s Wi-Fi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Canon IXUS 140 s Wi-Fi

16. ledna 2013, 18.44 | Stylový ultrakompakt s kovovým tělem ve čtyřech barevných variantách, šedé, stříbřité, červené a růžové. Je možné mít ho stále s sebou připravený k použití, vejde se do dámské kabelky i do kapsy. Umožňuje snadné, pohodlné fotografování a nahrávání HD videoklipů, nabízí praktické i zábavně-tvůrčí funkce a disponuje bezdrátovým rozhraním Wi-Fi.

 

Canon IXUS 140 používá senzor BSI-CMOS a obvod s procesorem DIGIC 4. Obrazový snímač s rozměry 1/2,3 palce (6,17 × 4,55 mm) má rozlišení 16 milionů efektivních pixelů. Maximální rozlišení snímku je 4608 × 3456 px. Základní poměr stran obrazu 4:3 je možno změnit na 3:2, 16:9 nebo 1:1. Video s kodekem H.264 nabízí záznam v rozlišení 1280 × 720 px se snímkovou frekvencí 25 obr./s a 640 × 480 px á 30 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Na zadní stěje je tlačítko vyhrazené pro videozáznam. Snímky ve formátu JPEG a videoklipy lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC.

 

Canon IXUS 140 s Wi-Fi

 

Kompaktní objektiv je osminásobný optický zoom 5–40 mm 1:3,2–6,9 a po přepočtu na 35mm formát odpovídá zoomu s rozsahem 28–224 mm. Disponuje systémem optické stabilizace obrazu, která nabízí funkci Intelligent IS. Detekuje chvění nebo kolísání stability fotoaparátu a automaticky vybírá nejvhodnější ze šesti různých režimů. Využít je možno i technologii Canon ZoomPlus, která digitálně prodlužuje dosah přiblížení až na dvojnásobek možností optického zoomu. Digitální zoom je maximálně čtyřnásobný.

 

Canon IXUS 140

 

Devítibodový systém automatického zaostřování je založen na metodě detekce kontrastu, nabízí mimo jiné funkci sledování vybraného objektu a detekci tváří v záběru. V makrorežimu je minimální zaostřovací vzdálenost 1 cm. Expozici lze měřit v režimu vícebodovém, vyváženém na střed a bodovém a kompenzovat ji lze v rozsahu ±2 EV. Ekvivalent citlivosti má rozsah 100, 200, 400, 800, 1600 ISO. Pro vyvážení bílé je připraveno 6 režimů, možné je i ruční vyvážení, funkce WB Bracketing k dispozici není. Zabudovaný blesk má dosah asi 3,5 m a základní režimy: automatika, on/off, pomalá synchronizace a korekce efektu červených očí.

 

Fotoaparát je řešen tak, aby jeho použití bylo především snadné a zábavné a umožňuje i jednoduchou tvorbu. Pomocí jediného tlačítka Movie Record lze přecházet mezi fotografováním a natáčením videoklipů. Pohodlný režim Smart Auto má v paměti celkem 32 scén a umožňuje fotografovat opravdu zcela jednoduše, stačí zamířit a zmáčknout spoušť. Snímky lze upravovat pomocí zábavných a tvůrčích digitálních efektových filtrů. Souvislé snímání má rychlost asi 0,8 obr./s.

 

Canon IXUS 140 - zadní stěna

 

Displej typu PureColor II G TFT LCD s úhlopříčkou 3 palce (7,6 cm) má rozlišení 460 tisíc obrazových bodů. Není dotykový ani výklopný.

 

Canon IXUS 140 mé rozměry 95 × 56 × 21 mm a včetně baterie váží 133 g. Jako zdroj energie je použita lithium-iontová nabíjecí baterie NB-11L, umožňující na plné nabití pořídit asi 190 snímků (podle norem CIPA). Přístroj má režim Eco, který prodlužuje výdrž baterie: je-li přístroj nečinný, automaticky vypíná některé funkce fotoaparátu včetně displeje.

 

Pro připojení k počítači nebo fotografické tiskárně je má rozhraní USB 2.0, pro připoejní k HDTV výstup mini HDMI, ale nabízí také bezdrátové rozhraní, neboť má zabudovanou jednotku Wi-Fi. Je tudíž ideální pro uživatele, kteří chtějí své snímky sdílet ihned po jejich pořízení. S pomocí bezplatné aplikace Canon CameraWindow mohou bezdrátově přenášet obrázky i videoklipy do chytrých mobilních telefonů a tabletů s operačními systémy Android a iOS. Mohou je také nahrát na sociální sítě, nebo automaticky přenést do počítače nebo je bezdrátově poslat k vytištění přímo z fotoaparátu na kompatibilní fotografickou tiskárnu, třeba Canon SELPHY nebo PIXMA.

 

Také se nabízí možnost označení a zaznamenání míst, kde byly fotografie pořízeny, neboť IXUS 140 má funkci synchronizace GPS mezi fotoaparátem a chytrým mobilním telefonem s GPS rozhraním. Bezdrátovou synchronizaci zprostředkovává aplikace CameraWindow. Na konci každého dne může být rozhraní Wi-Fi aktivováno, aby došlo ke spárování pořízených snímků uložených ve fotoaparátu s lokačními daty zaznamenanými telefonem.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Canon IXUS 140.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: