Canon EF 35 mm 1:2 IS USM - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Canon EF 35 mm 1:2 IS USM

8. listopadu 2012, 21.11 | Canon rozšířil řadu objektivů EF o dva nové kvalitní modely, základní zoom EF 24–70 mm 1:4L IS USM a objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností EF 35 mm f/2 IS USM. Oba jsou určeny pro fotografické nadšence a profesionály., oba mají odolný a kompaktní design a oba mají poměrně široké využití, kupříkladu pro fotografii reportážní a z cest nebo pro portréty.

 

Širokoúhlý objektiv EF 35 mm 1:2 IS USM je první 35mm objektiv se čtyřkrokovým systémem optické stabilizace obrazu, který usnadňuje snímání i za špatných světelných podmínek a má inteligentní detekci panningu, sledování objektu v pohybu se stabilizací obrazu pouze v kolmém směru na plynulý pohyb přístroje. Režim panning stabilizátor zapne automaticky a umožňuje zachytit pohyb s větší přesností.

 

Canon EF 35 mm 1:2 IS USM

 

Technické parametry objektivu poskytují velkou flexibilitu při fotografování scén a objektů z širších úhlů. Základní clonové číslo f/2 umožňuje pracovat s malou hloubkou ostrosti a na příjemném charakteru rozostřených oblastí obrazu má svůj podíl také optimalizovaný kruhový otvor clony.  

 

Optická konstrukce využívá asférický optický člen GMo – aspherical glass-moulded element. Je umístěn v zadní části, aby korigoval vady celého optického systému. A každý díl je opatřen povrchovou úpravou Super Spectra pro efektivní snížení odlesků. Výrobce také zdůrazňuje, že optický systém celkově dobře optimalizoval tak, aby zajistil kvalitní vyvážení barev a aby bylo třeba minimální následné softwarové zpracování snímků.

 

Canon EF 35 mm 1:2 IS USM - front

 

Kombinace ultrazvukového pohonu USM – UltraSonic Motor a vysokého výkonu procesoru poskytuje rychlé a přesné automatické ostření. Samozřejmě je také možné používat plné manuální zaostřování. Je ideální pro nejnovější digitální zrcadlovku s plnoformátovým obrazovým snímačem EOS 6D. 

 

Objektiv má odolnou konstrukci, je prachotěsný a odolný proti vnikání vlhkosti. Spolu se dvěma nejnovějšími objektivy nabídl Canon nové krytky Mark II s úchytem ve středu krytu na rozdíl od klasického uchycení po obvodu. Jednoduché stlačení páček umožňuje rychlé, pohotové sejmutí a nasazení. Od ledna 2013 budou nové krytky u všech objektivů EF a také je bude přirozeně možné pořídit samostatně.

 

Canon EF 35 mm 1:2 IS USM, kryt E-67 II a sluneční clona EW-72

 

Canon EF 35 mm 1:2 IS USM – základní údaje:

Optická konstrukce: 10 členů, 8 skupin

Zorné úhly (horizontální, vertikální a diagonální): 63, 38 a 54 °

Počet lamel clony: 8

Základní clonové číslo: 2

Maximální clonové číslo: 22

Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,24 m

Maximální zvětšení obrazu: 0,24×

Informace o vzdálenosti: ano, je k dispozici

Systém optické stabilizace obrazu: ano, 4krokový

Pohon autofokusu: kruhový USM

Odolnost vůči prachu a vlhkosti: ano

Průměr snímacích filtrů: 67 mm

Rozměry (maximální průměr × délka): 77,9 × 62,6 mm

Hmotnost: 335 g

Příslušenství: kryt objektivu E-67 II, sluneční clona EW-72, měkké pouzdro LP1116

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: