Xerox Phaser 5400 - malá a extrémně výkoná tiskárna - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Go verze

Xerox Phaser 5400 - malá a extrémně výkoná tiskárna

19. října 2001, 00.00 | Tuto nejžhavější novinku značky Xerox jsme měli možnost vidět v provozu na speciální tiskové konferenci ve Stockholmu. Nyní pomalu přichází na náš trh, takže je čas se jí podívat na zoubek.

Phaser 5400 jsme měli možnost vidět poprvé v akci již před více jak měsícem ve Švédsku na speciální tiskové konferenci určené pro vybrané evropské novináře. Nicméně Xeroxem na produkt bylo uvaleno tiskové embargo až do tohoto týdne, takže jsme museli počkat s publikovaním až do dneška. Čekání se však vyplatilo, protože na Invexu jsme získali další informace včetně českých cen.


Xerox Phaser 5400

Čím je tato tiskárna zajímavá? Jde o zástupce nové řady monochromatických laserů Phaser, což samo o sobě ledacos napovídá. Nový tiskový engine je poměrně unikátní a nabízí kombinaci malých rozměrů a extrémní výkonosti a flexibility.

Tiskárna dokáže vytisknout maximálně formát A3 při fyzickém rozlišení 1200 x 1200 dpi a to na papír s plošnou hmotností od 60 do 200 g/m2. Navíc tisk probíhá rychlostí až 40 stran za minutu. Nadstandardem je síťová karta (10/100 Mbit) v základním provedením, naopak nepřekvapí rozhraní USB, paralelní port a originální RIP Adobe PostScript 3.
Kontroler tiskárny je vybaven procesorem PowerPC G3 na frekvenci 266 MHz a 32 MB RAM, která je rozšířitelná až na 192 MB. Základní vstupní zásobník pojme 500 listů a jde doplnit na celkovou kapacitu až 3150 listů. Jako doplněk lze pořídit i třídič nebo duplex (rychlost duplexního tisku je "pouze" 29 listů za minutu). Vzhledově jde o klasický Phaser, který je oděn v bílém plastu bez nějakých designérských excesů.

5400ka se může pochlubit unikátním podáváním papíru, přičemž výrobce udává, že tisk probíhá technologií příbuznou s moderním SinglePass systémem. Tato technologie se používá u barevných laserových tiskáren a znamená, že všechny barvy jsou na papír přenášeny najednou a cesta papíru je velmi krátká a jednoduchá. V případě černobílého tisku je výhodou "SinglePass technologie" rychlejší zpracování první stránky (9 s), ale také tisk na různé materiály díky použití speciálního přenosového pásu. Ve Stockholmu nám byl prakticky prezentován například tisk na zmačkaný papír, který byl vložen do standardního podavače díky velmi krátké vertikální cestě papíru!

Kromě všech uvedených funkcí má tiskárna také nástroje pro správu v lokální síti, tedy integrovaný webový server, který poskytuje všechny potřebné informace o tiskárně a příslušenství. Dle tvrzení výrobce dokáže CentreWare (tak se nový správcovský program nazývá) spravovat i zařízení třetích firem.

Co u takto výkonné tiskárny překvapí je její velikost. U tiskáren třídy 4 (tedy 40 stran za minutu) se "předpokládá", že půjde o objemné zařízení, které je většinou v provedení stand-alone. Ovšem základní podoba Phaser 5400N svou velikostí připomíná spíš nejlevnější laserovou tiskárnu formátu A3. Jde o relativně drobnou stolní tiskárnu, od které by jste její výkon nečekali.

Tiskárna je s ohledem na svůj výkon i cenově zajímavá. V minimální konfiguraci lze u nás pořídit za 85 362 Kč bez DPH, pokud budete chtít navíc duplex a další podavač, cena stoupá na 107 901 Kč. Maximální konfigurace má duplex, podavač na 2000 listů a výstupní třídič a přijde na 151 466 Kč bez DPH.

Jistě se ptáte, pro koho je tato tiskárna určena. Název Phaser napovídá, že nejde primárně o produkční stroj, ale spíše rychlou a kvalitní tiskárnu do kanceláří. Přesto nejde o žádné "ořezávátko", protože výrobce uvádí maximální měsíční zátěž 200 000 kopíí. Použití tiskárny vidíme zejména ve středních a větších firmách jako sdílené zařízení, které je krátkodobě schopné velice rychlého a efektivního tisku. Tiskárnu je velice těžké "zavařit", protože dokáže tisknout téměř na všechno, obálek až po zmačkané papíry.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: