Visual Business Cards 3.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Visual Business Cards 3.3

16. února 2001, 00.00 | Vizitku snadno a rychle? S Visual Business Cards pro Windows to není žádný problém.

Visual Business Cards distribuovaný firmu RKS Software slouží k výrobě sériových vizitek, tedy vizitek navrhovaných s pomocí nejrůznějších předloh, na rozdíl od podobných méně či více primitivních nástrojů pro výrobu vizitek nabízí i slušný komfort při kreslení a mimo jiné i slušnou práci s textem a objekty. Program stojí 20 $, zkušební verze funguje obvyklých 30 dnů.V programu pracujete přímo s objekty - vektorovými a bitmapovými, které můžete přesouvat s přesností na pixel. Pro rychlý návrh vizitky můžete použít několik desítek dodávaných předloh s už hotovým rozvržením pozadí, obrázků a textových bloků - předlohy nejsou nic jiného než hotové vizitky, takže je lze pochopitelně také ukládat a připravit si dopředu libovolný počet "sériových" vizitek.Layout respektive rozměry vizitky se volí v samostatných preferencích a stejně jako v případě předloh máte na výběr z mnoha typů/velikostí vizitek nebo si můžete nadefinovat velikost vlastní. Visual Business Cards umí pracovat pouze se dvěma druhy obrázků, BMP zastupující bitmapové formáty a WMF pro vektorový formát, což však většinou stačí, v případě potřeby je nutno obrázky před použitím zkonvertovat v jiném programu.

Hlavní informace na vizitkách tvoří v naprosté většině případů text a Visual Business Cards umí s textem provádět i různé triky jako umístit ho na kružnici nebo vytvářet text s barevnými přechody.


Efektový modul SuperText má na rozdíl od CircleTextu jedu pro nás velkou nevýhodu, nelze v něm totiž použít písmenka s háčky a čárkami, navíc je výběr fontů omezen pouze na písma typu TrueType.

Mezi efekty patří ještě nástroj Super Shapes, se kterým lze vytvářet řadu geometrických tvarů od trojúhelníků přes elipsy a obdélníky až třeba po diamanty a hvězdy, vše v outline podobě nebo včetně eventuálního vyplnění barvu či gradientem.

Každý program na tvorbu vizitek by měl umět tisknout vizitky bez nutnosti rozmísťovat jednotlivé vizitky na tiskový arch a Visual Business Cards není výjimkou. Před tiskem můžete ještě určit, která vizitka se případně v rámci jedné předlohy nebude tisknout, v preferencích nastavit odstupy mezi jednotlivými vizitkami a zarovnání k okrajům.

Visual Business Cards lze použít všude tam, kde je potřeba rychle a bez větších časových nároků vytvořit jednoduché i složitější vizitky, snadno se používá a také jeho cena je přijatelná, ve srovnání například s balíkem Corel Print Office (ten je však mnohonásobně dražší) ale už zaostává hlavně díky omezeným kreslícím možnostem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: