TrapWise 3.2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

TrapWise 3.2

28. května 2001, 00.00 | Po OPI-serveru ColorCentral upgraduje ScenicSoft i další produkt. Seznam novinek není nijak převratný, ale na druhou stranu je zdarma.

Bývalé produkty Aldusu měly poměrně pohnutý osud. Aldus Fetch sice brzy zakotvil v Extensis (dnes Portfolio) a ColorCentral, PrintCentral, TrapWise a PressWise zakoupil Imation, ale to bylo vše. Imation se k produktům choval jako ke svým vlastním – macešsky. Proto bylo opravdu štěstím, že celou divizi (bývalou firmu Luminous) zakoupil ScenicSoft. Ten nejprve ukončil PressWise a doporučil křížový upgrade na Preps, poté začal upgradovat další produkty.

Minulý týden jsme psali o nové verzi ColorCentral 4, která zavedla architekturu plug-ins a náhledy ve formátu TIFF. Nyní přichází nová verze TrapWise. U takto specializovaných řešení nejsou novinky příliš rozsáhlé, ale o to jsou důležitější.

TrapWise je samostatná aplikace, která slouží k vytváření soutisku – trappingu. Pokud dáte vedle sebe dva objekty v různých barvách, může dojít k problému. Při špatném soutisku může mezi objekty vzniknout mezírka v barvě papíru, což není příliš estetické. Právě proto nastupuje trapping (česky se jmenuje stejně jako soutisk plátů), který mezi dva objekty vloží neutrální barvu, aby k rozpasování nedošlo (je to sice zjednodušené, ale pro základní představu to stačí).

Na rozdíl od trappingu v PageMakeru, Quarku nebo InDesignu dokáže trapovat bitmapy nebo přechody. V programech můžete pouze rozšířit velikost vektorových objektů, ale kombinace vektor-bitmapa, přechod-bitmapa a další jsou téměř neřešitelné.

Většinou je trapovací program integrován do nějakého workflow řešení (Prinergy, Apogee, Brisque, MAXWorkflow aj.), TrapWise je jedno z mála samostatných řešení (i když lze předpokládat pozdější integraci).

Co je vlastně nového ve verzi 3.2 oproti 3.1? Tisková zpráva je poměrně nejasná. Hovoří o integraci řešení z verze 3.1 (dalo by se čekat, jednalo se o podporu PDF a JPEG) a zrychlení. Navíc má být volitelný hardwarový klíč – kromě klasického ADB pro Mac a Sentinelu pro Windows je možné použít i USB, který je univerzální pro Windows i Mac (program je možné spouštět na obou platformách. Novinkou má být zřejmě také práce na downsamplovaných náhledech (teprve dávkové zpracování proběhne na obrázcích v plném rozlišení).

Pro uživatele TrapWise 3.x je upgrade zdarma, pro ostatní je cena na dotaz. Program pracuje na Windows NT 4.0 nebo 2000 nebo Mac OS 8.6 a vyšším.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: