Segmentis buZZ Profesional 1.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Go verze

Segmentis buZZ Profesional 1.3

buZZ Plug-in

29. ledna 2001, 00.00 | Myslíte si, že změnit fotografii na olejomalbu či skicu je těžké? S balíčkem plug-inů od Segmentis si můžete dopřát umění snadno a rychle!

Jednou z předností většiny nových verzí grafických programů je podpora takzvaných plug-inů, neboli česky zásuvných modulů. Musím se přiznat, že jsem jim nikdy nevěnoval příliš pozornosti, protože jsem si ve Photoshopu většinou vystačil se základní výbavou, ale sada zásuvných modulů buZZ Professional mě nadchla. Nabízí velmi triviální možnost stylizace fotografií do nejrůznějších uměleckých stylů. Navíc si autoři doslova vyhráli, takže balík je k dispozici jak pro Windows, tak i MacOS a pracuje s následujícími programy : Photoshop, Paint Shop Pro, PhotoDraw, CorelDRAW, Corel PHOTO-PAINT, Fireworks 3 a dalšími.

Než se pustíme do popisu samotných filtrů, rád bych věnoval pár řádek tomu, jak jsem se k plug-inům vlastně dostal. Poprvé jsem se s nimi setkal na jednom zahraničním serveru věnovaném digitální fotografii. Popis byl tak zmatený, že jsem jim nevěnoval pozornost a přešel jsem článek bez nejmenšího zájmu. Zhruba za týden jsem v jedné galerii narazil na pár fotografií upravených těmito plug-iny a okamžitě jsem si stáhnul jejich zkušební verzi. Problém je v tom, že strohý popis funkcí jen stěží může zachytit neuvěřitelnou variabilitu tohoto nástroje. BuZZ Professional je ideální kolekcí nástrojů pro běžné uživatele toužící po zpestření svých fotografií.

Postup práce
BuZZ Professional je vlastně balíček 13 různých zásuvných modulů. Uživatel může buď využít některou z přednastavených kombinací těchto filtrů nebo sestavit libovolnou vlastní kombinaci. Základem je filtr "simplifier", který zjednodušuje grafický motiv obrázku. Díky tomu můžete velice snadno změnit fotografii například na malbu či černobílou skicu. Kombinací, kterých lze dosáhnout, je opravdu neomezeně a díky interaktivnímu zobrazování výsledku může i zcela nezkušený uživatel dosáhnout metodou pokusů a omylů skvělých výsledků.
Pokud se uživateli podaří narazit na působivou kombinaci filtrů a jejich nastavení, jednoduše si posloupnost funkcí uloží pro pozdější použití.

Simplifier
Samotný zjednodušovací filtr, který je základem celého balíku, je k dispozici ve třech verzích. Výsledek prvního lze přirovnat rozpíjení obrazu. Nastavení se provádí jediným táhlem, které určuje úroveň zachování detailů. Druhá verze je o trochu složitější a kromě odstranění detailů, doplňuje do obrazu šum, takže výsledek opět působí ostrým dojmem. Třetí je obdobou prvního, ale s oválným gradientem.
Již použití těchto filtrů dokáže zejména u fotografií krajin vykouzlit doslova zázraky.

Další filtry
Kromě zjednodušovacího filtru jsou k dispozici filtry rozostřovací, doostřovací, detekce hran či zdůraznění barevných ploch. V podstatě podobné nástroje nabízí například Adobe Photoshop i ve standardním menu, ale díky zařazení do balíku získává uživatel několik výhod. Tou první je zobrazování výsledku kombinace filtrů v reálném čase. Filtry se skládají jakoby na hromádku a v okně je okamžitě k dispozici ukázka výsledku. Druhou výhodou je skutečnost, že většina filtrů je již přednastavena na hodnoty vhodné pro fotografie a kombinaci s ostatními filtry.
Je těžké popsat, co vše lze dosáhnout s tímto nástrojem, proto raději před dlouhým popisem dáme přednost několika ukázkám.

Hodnocení
Použití tohoto balíku zásuvných modulů je opravdu velmi jednoduché, což je jeho největší předností. Metodou pokusů lze během několika minut dosáhnout úžasných výsledků. Fotografie stylizované do podoby olejomalby, impresionistického stylu či skici působí přirozeně a dokáží zpestřit sbírku fotografií. Vyzkoušet tyto filtry doporučujeme všem majitelům digitálních fotoaparátů.
Balík buZZ Professional 1.3 je možné stáhnout ze stránek Segmentis ve zkušební verzi. Ta je plně funkční, ale je omezena na 20 použití. Poté je potřeba zaplatit registrační poplatek 80 liber. Pokud by vám tato cena přišla příliš vysoká, je k dispozici i verze Lite za 55 liber s polovinu filtrů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: