ScreenCorder 3.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Go verze

ScreenCorder 3.0

25. ledna 2002, 00.00 | Softwarový kamkordér je ideální pomůcka například při tvorbě elektronických manuálů, prezentací nebo výukových kurzů. Jedním z tohoto typu programů je i ScreenCorder.

Grabování videa na počítači se už dávno stalo zcela běžnou záležitostí, screen capturing přímo při běhu Windows ale stále tak úplně běžný není. Jednak je to tím, že je využití něčeho podobného nepříliš široce využitelné a jednak není mnoho programů, které něco takového umí. Pravý opak o využitelnosti tohoto typu screen capture programů platí například při výrobě prezentací představujících třeba nějaký program nebo funkce Windows, čehož lze dobře využít i při tvorbě elektronických manuálů obohacených nějakou tou animací či videem z reálného "provozu" dané aplikace. ScreenCorder firmy MatchWare patří se svou cenou 89 USD někam mezi cenový průměr video grabberů specializovaných na grabování děje ve Windows a je určen pro všechna 32bitová Windows.



ScreenCorder je třeba na rozdíl od Camtasie (na Grafice On-line též už několikrát představené) výrazně jednodušší, což se ale na druhou stranu projevuje na přehlednosti ovládání a snadnosti použití. V první fázi použití programu si v sekci "Video" vyberete oblast obrazovky, který bude ScreenCorder monitorovat respektive grabovat v nastaveném počtu snímků/s, přičemž jednotlivé výřezy obrazovky, okénka či celou obrazovku si můžete pojmenovat a uložit pro pozdější použití ScreenCorderu. V další sekci "Audio/Mouse" pak můžete aktivovat zvukové efekty při stisku tlačítka na myši a všeobecně zaznamenávání audio stopy včetně příslušných samplovacích frekvencí v mono či stereo módu.





Po nastavení výše popsaných věcí se objeví hlavní okno ScreenCorderu se zobrazeným vybraným výřezem obrazovky a můžete zahájit "nahrávání". Před screen capturingem si ještě můžete z menu hlavního okna programu nadefinovat klávesu pro ukončení grabování (standardně Escape), nastavit vyrovnávací buffer a také zapnout zobrazování jeho velikosti při samotném grabování děje na screenu. Po ukončení grabování si můžete zachycené video přehrát, a to buď v hlavním okénku programu, nebo ve fullscreenu s částečnou minimalizací ovládacího panelu ScreenCorderu (viz dva obrázky výše). Uložený grabnutého videa je možné ve formátu AVI, animovaném GIFu nebo WMV, součástí instalace ScreenCorderu je i balík Windows Media 7 obsahující potřebný video kodek a také audio kodeky, ze kterých lze samozřejmě volit dle potřeby.






ScreenCorder je ideální nástroj zejména na výrobu elektronických manuálů k programům a částečně i k prezentacím, u kterých se ale budete muset smířit s nízkým počtem snímků/s, neboť při větších framerates je výsledná velikost grabnutého videa většinou neúnosná. Cena programu sice neodpovídá typickému levnému shareware, vzhledem k zaměření programu se ale jedná o cenu akceptovatelnou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: