Redfield Lattice XP, Jama 2000 & Jama 3D - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Redfield Lattice XP, Jama 2000 & Jama 3D

18. dubna 2001, 00.00 | Freewarový plug-in Lattice jsme na Grafice On-line už představili, dnes bude řeč o jeho komerčních i freewarových bratříčcích z produkce firmy Redfield.

Lattice XP je mnohem dokonalejší kolega freewarového plug-inu Lattice, ale na rozdíl o něj není určen pouze k tvorbě geometrických útvarů, nýbrž k poměrně složitému strukturování objektů. Lattice XP stojí 19$ pro soukromé, nebo 26 $ pro komerční použití a stejně jako ostatní plug-iny z produkce Redfieldu je určen pro Windows, respektive Photoshop 3.04+ a další programy kompatibilní s jeho plug-in architekturou.S Lattice XP můžete vyrábět nejrůznější komiksové postavičky jejich příslušně zoufalou či umírněnou deformací, jejíž parametry nastavujete pomocí zhruba dvaceti posuvných sliderů. Lattice XP umí dokonale "roztříštit" grafiku definovanou s pomocí výběru, podporován je pochopitelně i automatický výběr objektu / grafiky v transparentní vrstvě. Neodvažuji se odhadnout míru použitelnosti plug-inu ani stupeň originality při použití Lattice XP, několik příkladů snad poslouží jako alespoň částečný výčet možností tohoto netradičně zaměřeného plug-inu.


 

 


 

 

Dalším komerčním plug-inem od Redfieldu je Jama 2000 s cenou 16 $. Jedná se o opravdu velmi svérázný generátor textur a barvových přechodů s poměrně rozsáhlými možnostmi deformace objektů představovaných výběrem nebo obsahem vrstvy s transparentním pozadím. Pomocí Jama 2000 lze velmi rychle spáchat celkem dokonalé, ale poněkud kýčovité kreace složených zejména z různých druhů duhových přechodů. Ovládání plug-inu je podobné jako u Lattice XP a naprostou většinu nastavení provádíte posunem spousty deformačních a parametrických sliderů rozmístěných všude kolem náhledu obrázku. Pokud si přejete obrázek zdeformovat v několika rovinách a například s pomocí projekce vlnění, můžete použít freewarový plug-in Jama 3D. Zhyzdit obrázek v něm lze zcela bez problémů a opět velmi rychle. Kreace vytvořené s tímto plug-inem občas nebezpečně připomínají Beavise & Buttheada s jejich asymetricky perfektně deformovanými ksichtíky, ale o to právě jde.Kolekce plug-inů z produkce Redfieldu určitě má co nabídnout. Hodláte-li se živit přípravou předloh pro hororové komiksy, hned tak nenajdete nic lepšího a levnějšího než Jama 3D, ale i zbývající plug-iny Lattice XP a Jama 2000 se mohou občas hodit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: