Pro Motion 4.2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Pro Motion 4.2

26. ledna 2001, 00.00 | V seriálu o animačních programech všeho druhu přichází právě na řadu Pro Motion, profesionální animační balík firmy Cosmigo.

Pro Motion firmy Cosmigo je podobně jako Motion Studio univerzální animační nástroj využívající výhod integrovaného kreslícího programu a animačního modulu, jejichž spojení je v případě profesionálních animačních programů zcela nevyhnutelné. Pro Motion stojí 58$, zkušební verzi si můžete stáhnout zde.Mezi základní možnosti Pro Motion patří zpracování animací v maximálním počtu 256 barev, program pracuje přímo v indexových barvách, což sice limituje možnosti jeho využití, na druhou stranu to však zase usnadňuje případné optimalizace a export. S programem lze poměrně snadno animovat například nejrůznější loga, komiksové postavičky a vytvářet animované prezentace všeho druhu včetně animací určených pro web. Vestavěný keyframe editor umožňuje některé zajímavé triky jako výpočet 3D zobrazení bez nutnosti přímo kreslit 3D objekty, animátoři jistě ocení i další implementované funkce jako práci s průhledností respektive prosvěcováním jednotlivých políček animace (onion skinning).Pro Motion silně připomíná legendární Deluxe Paint pro Amigu a PC, ostatně jeho design i některé možnosti z možností Deluxe Paintu přímo vychází. I když je podporováno standardně pouze 256 barev (nabízeno je ale i vyhlazování!), můžete importovat i exportovat truecolorové animace či video ve formátech AVI, JPEG a dalších, primárně je však program určen pouze pro zmíněných max. 256 barev.

Kreslící módy (celkem máte na výběr něco kolem 20 kreslících módů včetně reliéfu, rozmazávání, změny barev apod.) lze ovlivnit v příslušné paletě Paint Mode Settings, nastavit si můžete jas, průhlednost, rastrování, saturaci, barvu a další věci. Samozřejmostí je i práce s textem, lze použít české TTF, AT1 a dokonce i systémové/bitmapové fonty. Výhodou práce s indexovou barvou je možnost okamžité editace kterékoliv z dostupných 256 barev, barvová paleta a její funkce je opět prakticky totožná s paletou v Deluxe Paintu. Při převodu do nižšího počtu barev je nabízen dithering, bohužel pouze jeden typ.

Animaci lze exportovat a ukládat v mnoha grafických formátech, zajímavostí je možnost vyříznutí brushe ze specifikovaného rozsahu snímků zadáním číselných parametrů. Image processing zastupuje 13 animačních a transition efektů, které lze aplikovat na jednotlivé snímky nebo vybrané sekvence.

Pro Motion určitě ocení všichni zastánci Deluxe Paintu, jehož animační možnosti Pro Motion výrazně rozšířil v mnoha směrech. Užitečná může pro někoho být i dnes už málo vídaná podpora animačních formátů FLI/FLC, stejně jako slušné kreslící možnosti zejména při tvorbě spritů do nejrůznějších 2D plošinkových či 2D akčních stříleček, kterých se také už dnes i přes jejich nesporné místo na trhu nevidí příliš mnoho...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: