Preview: Komparativní přehled stolních tiskáren - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Preview: Komparativní přehled stolních tiskáren

Tabulka tiskaren

15. listopadu 2001, 00.00 | Jaké tiskárny jsme recenzovali? Jak je hodnotí ostatní uživatelé? Kolik stojí obdobné modely a co nabízejí? To vše již není na Grafice problém zjistit.

Grafika On-line přichází s další novinkou, kterou jistě řada z vás uvítá. V poslední fázi příprav jsou systémy, starající se o katalogizaci parametrů nejrůznějších zařízení, kterým se ve zpravodajství věnujeme, správu odkazů na recenze a v neposlední řadě o možnost uživatelského hodnocení konkrétních modelů. V nadcházejících týdnech tak na serveru naleznete tyto přehledové systémy pro oblast stolních tiskáren, digitálních fotoaparátů, skenerů a počítačů Apple.

Komparativní přehled stolních tiskáren
První systém, který vám dnes představíme, je komparační přehled stolních tiskáren. Dopředu upozorňujeme, že systém v současné době testujeme, takže se mohou vyskytnout jak technické, tak i faktické chyby.

Přehled tiskáren by měl sloužit především jako:
- systém, kde naleznete odkazy na články a recenze týkající se jednotlivých tiskáren
- místo, kde naleznete aktuální cenu zařízení. To je samozřejmě jedno z úskalí podobných přehledů, protože cena se jednak neustále mění a především není všude stejná. Našim cílem je však poskytnout orientační doporučenou koncovou cenu, kterou budeme pravidelně u jednotlivých modelů aktualizovat, takže si v tomto ohledu rozhodně neklademe ambice na maximální přesnost. Věříme, že vám přesto dokážeme pomoci poradit při výběru tiskárny, jejíž přesnou cenu si pak můžete zjistit u konkrétního prodejce.
- místo, kde se uživatelé mohou podělit o zkušenosti se svoji tiskárnou formou uživatelského hodnocení. Tiskárny lze hodnotit ve čtyřech kategoriích, vždy jedním až deseti body. Jistě souhlasíte, že před nákupem není lepší reference, než se seznámit se zkušenostmi ostatních uživatelů. Hodnotit tiskárnu, kterou používáte můžete již nyní ve fázi testování systému.
- systém prostřednictvím kterého lze porovnat technické parametry několika vybraných modelů najednou

Jak jsme již předeslali, systém běží nyní v testovacím režimu, kdy jej jednak ověřujeme po technické stránce a také doplňujeme o další modely tiskáren (těch je v tabulce nyní cca 100). Budeme proto velmi rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv nesrovnalosti. Navíc v současné době připravujeme sérii článků pojednávající o jednotlivých parametrech a technologiích, které v přehledech naleznete - je proto možné, že některé položky nyní nejsou v komparativní tabulce dostatečně dobře vysvětleny.

Přehled naleznete na adrese https://www.grafika.cz/tiskarny/db/do_page.php, vstoupit do něho můžete také z rubriky Tiskárny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: