PowerArchiver 7.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

PowerArchiver 7.0

7. srpna 2001, 00.00 | Používáte často archivační programy a nejste spokojeni s WinRARem, WinZIPem či UltimateZIPem? Možná vám bude vyhovovat PowerArchiver, jehož preview si můžete přečíst v tomto článku.

PowerArchiver firmy ConeXware není na rozdíl od UltimateZIPu zdarma, nabízí ale minimálně srovnatelný rozsah funkcí a v některých případech UltimateZIP překonává komfortem ovládání a částečně i možnostmi konfigurace. PowerArchiver je určen pro Windows 95/98/NT4/2000/XP, stojí 20,- USD a je k dispozici v mnoha jazykových verzích včetně češtiny (nejnovější verze 7.x je zatím pouze v angličtině, lokalizace se připravují).PowerArchiver umí pracovat se spoustou archivačních formátů, konkrétně s formáty ZIP, CAB, LHA/LZH, TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2 a BH (BlakHole), rozbalovat pak umí ještě formáty RAR, ARJ, ARC, ACE, ZOO, GZ a BZIP2. Stejně jako UltimateZIP podporuje PowerArchiver soubory kódované pomocí XXE a UUE a obsahuje integrovaný prohlížeč pro řadu nejčastěji používaných formátů - TXT, RTF, BMP, ICO, WMF, EMF, GIF a JPEG. Grafické rozhraní programu je částečně skinovatelné, měnit ale můžete pouze ikonky v toolbaru - součástí instalace je několik skinů, další si můžete stáhnout z webové stránky programu.

PowerArchiver nabízí dvě metody prohlížení archivů. První z nich je varianta klasického listingu podobně jako například ve WinZIPu a spoustě dalších archivačních programů, druhou pak stromová struktura ve stylu Windows Exploreru. Naprostou samozřejmostí je plná podpora drag&drop, stejně jako možnost integrace do Shellu Windows Exploreru a s tím související práce s archivy přímo z prostředí libovolného programu využívajícího jádro Exploreru. Stejně jako UltimateZIP obsahuje PowerArchiver několik nástrojů či spíše modulů pro konverzi archivů, jejich rozdělování na multi-volume archivy, dávkové pakování a extrakci souborů z archivů a také utilitu schopnou opravit a zvalidovat částečně poškozený archiv.


Díky komfortním a velmi detailním preferencím máte možnost nakonfigurovat si PowerArchiver dle svých představ (viz obrázky dole). Voleb je tolik, že je nemá smysl blíže popisovat a mnoho z nich stejně vyžaduje studium manuálu. Snad tedy postačí lakonické prohlášení, že pokud vám konfigurační možnosti PowerArchiveru nebudou stačit, patrně si budete muset naprogramovat svůj vlastní archiver, protože zřejmě hned tak nenajdete program, který umožňuje konfiguraci ve srovnatelných mezích.


PowerArchiver je špičkový archivační nástroj doplněný spoustou užitečných utilit (např. nástroj na tvorbu SFX archivů) a vybavený vším, co je k archivaci souborů a všeobecně práci s archivy zapotřebí. Program sice není zdarma, "fajnšmekrům" ale nabídne vynikající možnosti konfigurace a milovníkům českých nabodeníček i lokalizovanou verzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: