PageSaver 3.7 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

PageSaver 3.7

20. dubna 2001, 00.00 | Často si z MS Internet Exploreru ukládáte celé webové stránky včetně grafiky a chtěli byste relativně chudé možnosti ukládání stránek rozšířit? Možná vám pomůže PageSaver.

PageSaver je úzce specializovaný download manager pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, jehož jediným úkolem je stahovat webové stránky včetně grafiky s využitím MS Internet Exploreru 4.01 a vyšších verzí, jejichž cache PageSaver využívá. Program stojí 18 $, zaregistrovat si ho můžete například zde.

PageSaver se po instalaci integruje do kontextového menu MS Internet Exploreru, spustit ho samozřejmě můžete i samostatně. Výhodou programu je možnost přímo si vybrat komponenty přesněji řečeno URL odkazy na stránky, na které se odkazuje "hlavní" stahovaná stránka a pokud se to PageSaveru povede, stáhne i všechny tyto stránky. Když říkám povede, myslím to doslova, protože pokud jsou odkazy ve formě CGI či Java skriptů nebo je stahovaná webová stránka generována dynamicky třeba přes PHP nebo ASP, není zaručeno, že se PageSaveru podaří stáhnout i externí linky. V podrobnějším nastavení funkce stahování si můžete vybrat, zda chcete ukládat i externí obrázky (na které se opět stránka pouze odkazuje), a to včetně možnosti jednoduchého filtrování názvů obrázků pomocí klíčových slov, to samé (vyjma filtrování) platí i o externích souborech jako jsou ARJ / ZIP / RAR archivy nebo třeba EXE / MP3 atp. soubory. Nastavit je možné i login a heslo proxy serveru a v případě potřeby tytéž parametry přístupu na danou stránku.Nejsem si jistý, zda je PageSaver nějakou významnou pomůckou při stahování / ukládání kompletních webových stránek, na to jsou jeho schopnosti přece jen příliš nízké. Program lze poměrně dobře nahradit prakticky libovolným off-line browserem typu Teleport Pro nebo WebZIP, které toho díky své specializaci umí samozřejmě nesrovnatelně víc, ale nejsou integrovány do prostředí MS IE a jejich použití obvykle bývá časově náročnější. Využití PageSaveru je relativně vysoké při používání MS IE 4.01, pětková a šestková řada MS IE už podobnou funkci obsahují, ovšem bez možnosti stahovat soubory z externích linků.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: