PageMaker a Windows 2000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

PageMaker a Windows 2000

30. května 2001, 00.00 | Současná verze PageMakeru není certifikována pro Windows 2000. V praxi to znamená, že většina uživatelů nemá žádný problém, jiní mají problémy značné.

Z různých zdrojů máme potvrzené, že do konce roku (optimisticky do konce léta) má být PageMaker 7. Ten nepřináší příliš mnoho nových věcí, ale má obsahovat podporu pro nové operační systémy: Windows 2000 a Mac OS 8.5 a vyšší, kde je provoz zatím značně problematický (pod Mac OS 8.5 například nefunguje korektně kerning).

Ve Windows 2000 jsou problémy různé, někde se program chová téměř korektně, jinde nemusí jít spustit nebo nemusí korektně zobrazovat apod. Pokud chcete používat Windows 2000 i PageMaker 6.52, máme pro vás jednu radu. Není sice oficiálně potvrzená, ale měla by fungovat.

Service Pack 2 pro Windows 2000 přináší módy zpětné kompatibility pro aplikace, které zajistí běh aplikací navržené pro "Windows 95 mode", "Windows 98 mode" nebo "Windows NT mode". K zajištění kompatibility je nutné:

 • nainstalovat Windows 2000 SP2 nebo service pack 2,
 • spustit příkaz regsvr32 C:\WINNT\apppatch\slayerui.dll, přičemž "C:\WINNT\" je systémová složka Windows 2000.
 • vytvořit zástupce spustitelného souboru (PageMakeru)
 • po klepnutí pravým tlačítkem na zástupci se objeví záložka režimů kompatibility - vyberte požadovaný mód
 • pokud spustíte program pomocí vytvořeného zástupce, spustí se v příslušném kompatibilním režimu (při přímmé spuštění se program spustí v běžném režimu Windows 2000).
 • Díky tomuto postupu se nám podařilo rozchodit programy, které vůbec ve Windows 2000 nechtěly fungovat, ale u PageMakeru zatím uvedený postup stále testujeme. Zatím jsme nenarazili na vážnější problém, ale nemůžeme zaručit funkčnost postupu za všech okolností. Budeme vděčni za vaše praktické zkušenosti, pokud se o ně podělíte.

  Tématické zařazení:

   » Rubriky  » Go verze  

   » Rubriky  » Sazba  

   » Rubriky  » Software  

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: