Nový Avid Xpress DV 3.0 pro obě platformy - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Nový Avid Xpress DV 3.0 pro obě platformy

11. února 2002, 00.00 | Společnost Avid oznámila uvedení nové verze čistě softwarového střihového programu Avid Xpress DV 3.0, který je v nové verzi vylepšen o real-time efekty, a kromě podpory platformy PC/Windows byla ohlášena i podpora počítačů Apple s MacOS X.

Značku AVID není potřeba v oblasti profesionálního videa nijak dlouze představovat. Systémy s touto značkou stojí za zpracováním celé řady špičkových profesionálních filmových děl a získaly již úctyhodnou řadu ocenění. Nicméně Avid se nesoustřeďuje pouze na špičkové hi-end systémy, ale nabízí i řešení pro zpracování DV videa s "přístupnou cenou". Ano, řeč je o Xpressu DV, střihovém řešení bez vazby na konkrétní akcelerovaný HW. Právě Xpress DV byl představen v nové verzi 3, kterou hodlá Avid upevnit svoje postavení na trhu.


Pracovní prostředí

Zde je znění oficiální tiskové zprávy:
Společnost Avid oznámila uvedení nové verze čistě softwarového střihového programu Avid Xpress DV 3.0, který je v nové verzi vylepšen o real-time efekty, a kromě podpory platformy PC/Windows byla ohlášena i podpora počítačů Apple s MacOS X. Systém Avid Xpress DV 3.0 je nabízen jak na desktop stanicích, tak i na přenosných noteboocích pro operativní střih a úpravu příspěvků. Jedná se o čistě softwarové řešení, které nevyžaduje instalaci jakýchkoliv přídavných karet.
V nové verzi se nachází přes 100 upravitelných real-time efektů, nabízí se možnost optimalizace programu pro práci s více efektovými vrstvami nebo pro kvalitnější náhled obrazu jak v programu, tak i na externím monitoru. Zvýšení kvality obrazu je dosaženo použitím nového Avid DV kodecu. Vylepšena je také podpora Adobe After Effects a import souborů z programu Adobe Photoshop umožňující pracovat s vrstvami. Nová funkce Avid Pan&Zoom dovoluje importovat statickou grafiku libovolné velikosti.
Avid Xpress DV 3.0 přímo podporuje současné zapisovací DVD mechaniky ať už formátu DVD-RW od firmy Pioneer, tak i formátu DVD+RW (Sony, HP, apod.). Až 5x je zvýšena rychlost exportu do formátu MPEG pro tvorbu DVD a CD.
Uživatelské prostředí je sjednoceno s vyššími produkty firmy Avid (Avid Xpress, Avid Media Composer, Avid Symphony), čímž je dosaženo bezproblémového přechodu mezi libovolnými systémy rodiny Avid bez nutnosti seznamování se s jednotlivými odlišnostmi. Samozřejmostí zůstává obousměrně kompatibilní přenos se zmiňovanými vyššími systémy na úrovni projektů, sekvencí a binů včetně přenosu EDL a OMF.
Při nabírání videa jsou nyní detekovány změny scény a klip je automaticky rozdělován na jednotlivé subklipy. Vzhledem k popularitě DV formátu firmy Panasonic byla zabudována podpora DVCpro PAL (4:1:1). Síťová podpora Avid Unity LANshare umožňuje současnou práci až 10 stanicím Avid Xpress DV s médii na Avid Unity MediaNet.
Na platformě PC potěší podpora dvouprocesorových systémů s procesory Pentium III a Pentium 4, která umožňuje zvýšení výkonu o 25-50 %. Případně je možné provést na vybraných stanicích pozdější upgrade na Avid Xpress přidáním karty s hardwarem Meridien a tím zvýšit nejen výkon (2D/3D real-time efekty), ale i množství formátů (např. nekomprimované video). Na podporu architektury Apple se mohou uživatelé těšit počátkem druhé poloviny roku 2002.


Stabilizér

Na platformě PC bude verze 3 představovat zejména zlepšení pracovních podmínek pro uživatele tohoto systému. Přímé konkurence je v tomto segmentu pramálo, takže z verze tři je zaměřena zejména na zkvalitnění práce. Na platformě MacOS je však situace jiná, protože Apple FinalCut 3 po svém uvedení začal znamenat poměrně významnou konkurenci právě pro Xpress DV. FinalCut sice není zcela srovnatelným produktem, ale za znatelně nižší cenu poskytuje mnoho z funkčnosti Xpressu DV. Uvidíme, zda s verzí 3 dokáže Avid úspěšně odolávat odlivu uživatelů směrem k FinalCutu či naopak přetáhne uživatele na svou stranu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: