Nové stolní tiskárny Canon pro domácí uživatele - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Nové stolní tiskárny Canon pro domácí uživatele

10. července 2003, 00.00 | Společnost Canon uvádí na trh dvě nové low-end fototiskárny zajímavé designem a vysokým rozlišením.

Společnost Canon uvádí na trh dvě nové tiskárny - Bubble Jet i250 a Bubble Jet i350 - určené coby low-end produkty pro domácí uživatele, kteří očekávají vysokou kvalitu za dostupnou cenu. Tiskárny Bubble Jet i250 a i350, které nahrazují modely S200x a i320, nabízejí tisk ve formátu A4 s rozlišením 4800 x 1200 dpi a díky svému designu, který převzaly od úspěšné tiskárny Bubble Jet i320, jsou dostatečně malé, aby se vešly do zásuvky pracovního stolu. Jejich rychlost je o 120 % vyšší než u předchozí tiskárny Canon S200x. Bubble Jet i250 tiskne udávanou rychlostí 12 str./min monochromaticky a 9 str./min barevně (nejrychlejší režim, ve foto režimu tiskne zařízení rychlostí cca 0,37 str./min). Bubble Jet i350 nabízí rychlejší alternativu - tiskne 16 str./min monochromaticky a 11 str./min barevně (opět v nejrychlejším režimu; ve foto režimu tiskne rychlostí cca 0,38 str./min. Fotografii 10 x 15 cm /bez okrajů/ vytiskne i350 za přibližně 87 sekund).


Canon i250

Obě tiskárny jsou vybaveny technologií MicroFine Droplet Technology která dosahuje konstantní velikosti kapiček inkoustu 5 pl s rozlišením 4800 x 1200 dpi. Inkoust je čerpán ze dvou náplní - černé a společné barevné. Zařízení se připojují přes rozhraní USB a jsou kompatibilní jak s operačním systémem Windows, tak Macintosh.

Tiskárny jsou dodávány se softwarem Easy-WebPrint, který je přístupný z panelu nástrojů Internet Exploreru. Usnadněním tisku z webových stránek šetří podle výrobce Easy-WebPrint čas, inkoust a papír tím, že správně upraví velikost výstupu, což umožňuje vytisknout celou stránku (a to i v případě, kdy je umístěna na více obrazovkách) bez oříznutí pravé části stránky. Součástí dodávky je také software Easy-PhotoPrint, který zjednodušuje a usnadňuje tisk fotografií pomocí voleb, jako je např. výběr médií a změna velikosti. Easy-PhotoPrint také interpretuje informace o nastavení fotoaparátu zaznamenané v době fotografování na fotoaparátech se způsobilostí Exif 2.2 a umožňuje zhotovení kvalitnějších a přirozenějších fotografií. Pro další zvýšení kvality obrazu byl do ovladačů tiskárny integrován speciální software. Photo Noise Reduction, Vivid Photo a Photo Optimizer PRO společně zvyšují věrnost reprodukce, kvalitu a přirozenost fotografií - a to především těch, které byly vyfotografovány za špatných světelných podmínek.

Tiskárna Bubble Jet i350 umožňuje tisk bez okrajů na formáty 10 x 15cm a 13 x 18cm, a tedy zhotovení fotografií s celým pokrytím papíru bez bílých okrajů. To je významný krok kupředu v porovnání s tiskárnou Bubble Jet i320, která tiskla bez okrajů pouze na formát 10x15cm.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: