NetAnts 1.23 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

NetAnts 1.23

26. února 2001, 00.00 | Mravenci na síti, aneb užiteční pomocníci se při stahování programů a dat z Internetu vždycky hodí.

Při stahování programů a dat z internetu se častokrát stane, že spadne modemové spojení, server má výpadek, nebo je spojení pomalé a stahování trvá velmi dlouho. Všechny tyto nemilé skutečnosti mají jedno společné řešení - používat nějaký inteligentní download manager, který dokáže uvedené věci šikovně eliminovat napojováním souborů nebo vícenásobným stahováním téhož souboru z jedné či více adres současně. Download managerů pro Windows je víc než dost, mezi ty kvalitní patří například GetRight, Go!Zilla, ReGet a také NetAnts od Lewise Honga, o kterém si teď povíme něco víc.NetAnts je (či spíše jsou - budu však raději používat označení "ten program") zdarma vynikající pomocník při stahování programů a prakticky libovolných dat z Internetu, jedná se o freeware sponzorované pomocí bannerů a k dispozici je mimo mnoha jazykových verzí také kompletní česká lokalizace (vyjma manuálu). NetAnts je nenáročný download manager pro Windows95/98/ME/NT/2000, který se po instalaci integruje do kontextového menu a nástrojové lišty MS Internet Exploreru 4 nebo vyšších verzí a můžete ho kdykoliv využít při stažení libovolného obrázku, animace/videa, programu či dat z Internetu. NetAnts funguje mimo MS IE s libovolným webovým browserem, můžete si totiž nechat zobrazit tzv. "drop target" (v NetAnts pojmenovaný "drop basket" alias "koš") a soubory pro stažení jdou jednoduše přetáhnout myší - hodí se to zejména v případě, že daná webová stránka neumožňuje kliknout pravým tlačítkem myši na objekt určený ke stažení (ochrana např. pomocí JavaScriptu apod.). Program lze samozřejmě spustit i samostatně a používat ho na pozadí nebo minimalizovaný v nástrojové liště Windows.

NetAnts umí stahovat data z webových či FTP serverů přes HTTP/FTP protokoly, podporován je i protokol HTTPS (heslo samozřejmě musíte poprvé zadat ručně). Ke stránkám, ze kterých často stahujete soubory, si můžete přidat bookmark podobně jako ve webovém prohlížeči, URL (HTTP/FTP) adresy může program automaticky monitorovat a přebírat ze schránky, možné je i prozkoumání a parsing celé webové stránky podobně jako o umí GetRight nebo Go!Zilla. Největší výhodou programu je však "mravenčí" způsob dělení práce. Pokud je to u daného webového/FTP serveru možné, naloguje se NetAnts na daný server několikrát a stahuje zvolený soubor v několika procesech současně (počet procesů alias "ants" se nastavuje v preferencích). Sám si při tom pochopitelně hlídá napojení jednotlivých "ants" a uživatel se nemusí o nic starat, vše probíhá automaticky.

Stažení všech souborů je automaticky logováno v "Download History", takže máte neustálý přehled o tom, co a kdy NetAnts stáhnul. Program se umí (opět podobně jako GetRight nebo Go!Zilla) integrovat do webového prohlížeče, kde monitoruje kliknutí na libovolnou URL adresu a po kliknutí může soubor ihned stáhnout namísto standardních download managerů integrovaných v MS IE nebo Netscape. Z dalších věcí nutných pro pohodlné stahování programů a dat obsahuje NetAnts také scheduler pro stahování v určeném čase (včetně automatického připojení na Internet), po ukončení stahování nebo v nastaveném času umí NetAnts vypnout počítač, s pomocí antiviru může kontrolovat soubory ihned po stažení a spoustu dalších věcí kolem nastavení download procesů.

NetAnts prostě nemá chybu. Je nenáročný na systémové prostředky, dostatečně spolehlivý, velmi snadno se používá a i když nenabízí tak rozsáhlé služby jako komerční GetRight, je zdarma a jeho celkové možnosti při stahování jsou prakticky stejné, v některých případech i lepší (přesněji řečeno lépe fungují). Navíc obsahuje i českou lokalizaci, co víc si tedy můžeme přát?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: