Místo Lightware NewTek Vidget? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Místo Lightware NewTek Vidget?

25. ledna 2001, 00.00 | Vývoj Lightwave samozřejmě zrušen nebyl, ale NewTek Vidget opravdu existuje a jeho jediným úkolem je rychlá konverze obrázků, zvukových souborů a animací přímo z kontextového pop-up menu Exploreru alias Průzkumníku Windows.

Klid, vývoj Lightwave samozřejmě zrušen nebyl, ale NewTek Vidget opravdu existuje a jeho jediným úkolem je rychlá konverze obrázků, zvukových souborů a animací přímo z kontextového pop-up menu Exploreru alias Průzkumníku Windows. Vidget je shareware, za plnou verzi (registrační klíč) umožňující konvertovat mimo statické grafiky i animace a stříhat video ve formátu VideoToasteru zaplatíte 99$.

Kontextové menu Exploreru určitě často používá prakticky každý uživatel Windows, příslušné konverzní funkce, přesněji řečeno položky, v menu se aktivují podle typu souborů. NewTek Vidget podporuje obrázky ve formátech BMP, GIF, JPEG, PCX, PNG, RTV-NTSC, RTV-PAL, SGI, TARGA a TIFF, audio ve formátech AIFF, AIFF-C, AU, AVI, MPEG-1 Audio, WAVE, RTV-Audio a animace ve formátech AVI, MPEG (MPEG-1 i MEPG-2 v několika standardech), QT (vyžadován je systém QuickTime 3.0 a vyšší), RTV-NTSC, RTV-PAL. Soubory můžete konvertovat mezi všemi uvedenými formáty v jednotlivých kategoriích, jedinou výjimku tvoří MPEG animace, které vzhledem k licenčním podmínkám nelze konvertovat do jiného formátu, ukládat MPEG ale program umí.

Mimo konverzí zvuků, obrázků a animací můžete s Vidgetem konvertovat i sekvence jednotlivých obrázků (vyberete jich v Exploreru víc) do animace, nebo naopak animaci převést na jednotlivé snímky. Pokud vlastníte NewTek VideoToaster nebo nutně potřebujete zkonvertovat nějakou animaci do formátu VideoToasteru (NTSC i PAL verze), žádný problém, i to Vidget umí. Program obsahuje i primitivní střižnu (viz obrázek), ve které lze v případě potřeby RTV video sestříhat a upravit, počítejte ovšem s poněkud méně komfortním pracovním prostředím.

NewTek Vidget je zajímavý konverzní nástroj, kterým lze v některých případech alespoň částečně nahradit drahé profesionální střižny s integrovanými konvertory obrázků a animací, lukrativní může být i možnost konverze animací či videa do formátu MPEG-1 a MPEG-2 (s dostatkem trpělivosti nebo hodně rychlým procesorem...). Pro domácího nadšence digitálního videa ale zřejmě nebude mít Vidget díky své relativně vysoké ceně příliš velký smysl, neboť mu v oblasti "běžné" konverze obrázků či animací konkuruje značné množství v mnoha případech podstatně levnějších shareware či PD programů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: