Logitech QuickCam Traveler míří do Čech - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Go verze

Logitech QuickCam Traveler míří do Čech

25. ledna 2001, 00.00 | Miniaturní kamerka společnosti Logitech nabízí zároveň i funkce jednoduchého digitálního fotoaparátu a snaží se tak oslovit domácí uživatele připojené k Internetu.

Jednou z nevýhod našeho trhu je skutečnost, že většina produktů se k nám dostává se zpožděním, které se pohybuje až v řádu měsíců. Dokonce ani informace o produktech se v mnoha případech cestou do srdce Evropy zatoulají. V oblasti digitální fotografie to platí dvojnásob, protože každá novinka na trhu táhne a zásobovány jsou přednostně zcela jiné trhy (USA, Japonsko). Proto jsme byli potěšeni rychlostí distribučního kanálu společnosti Logitech. Jen několik dní po světové premiéře se k nám dostávají informace o novém produktu.

QuickCam Traveler
Traveler je prvním zařízením v rodině QuickCam, které v sobě kombinuje digitální fotoaparát a miniaturní kamerku. To samo o sobě není nijak novou myšlenkou, ale zajímavý je zejména fakt, že zařízení vzniká jako rozšíření kamerky, přičemž typický vývoj je opačný. A co Traveler nabízí?
Pokud je zařízení připojeno k počítači prostřednictvím USB kabelu, umožňuje záznam videa v rozlišení až 640 x 480 bodů při rychlosti až 30 snímků za sekundu. K dispozici jsou nástroje jak pro videokonference, realizaci web kamerky či jednoduché zpracování videa. Jednoduchý objektiv, vestavěný mikrofon a trocha elektroniky dělají z Traveleru zajímavou kamerku pro všechny domácí uživatele.
Pokud se Traveler odpojí od počítače, stává se jednoduchým digitálním fotoaparátem. Zde je potřeba zdůraznit slovo jednoduchým, protože jeho funkčnost je opravdu omezená. S plně automatickou expozicí dokáže zaznamenat 60 snímků v rozlišení 640 x 480 bodů a uložit je v JPEGu do vnitřní paměti. K dispozici je průhledový hledáček, stavový displej a to je prakticky vše, s čím si musí uživatel v terénu vystačit.
Na celém zařízení je vidět příklon spíš ke koncepci kamerky, což platí i o programovém vybavení. To je zaměřeno zejména na záznam videa či jeho vysílání do Internetu. Uživatel snadno vytvoří email s videem, svojí živou web kameru či se zapojí do videokonference. Práce s fotografiemi je pouze na základní úrovni.
Celé řešení podporuje zatím pouze operační systémy Windows ve verzích 90/2000/Me.

Hodnocení
Společnost Logitech je zavedeným výrobcem malých počítačových kamerek, takže se dá předpokládat, že i QuickCam Traveler nabídne poměrně vysoký uživatelský komfort jako jeho předchůdci. Přerod na multifunkční zařízení provází jak konstrukční, tak i designové změny, které přístroji rozhodně prospěly. Na západních trzích stojí kamerka 149 dolarů, což odpovídá střední cenové kategorii. U nás by neoficiálně měla být cena pod 6.500Kč bez DPH a kamerky budou na trhu cca do měsíce, což není špatné.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: