Lexmark včera uvedl řadu nových produktů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Lexmark včera uvedl řadu nových produktů

Lexmark tisková konference

5. června 2003, 00.00 | České zastoupení společnosti Lexmark včera oficiálně uvedlo na český trh celou novou řadu inkoustových tiskáren, nová multifunkční zařízení a nový fotopapír. Navíc došlo k úpravě cenové politiky.

Na včerejší tiskové konferenci uspořádané českým zastoupením Lexmarku v Praze pan Radek Bendl prezentoval největší uvedení nových produktů značky Lexmark v celé historii jejího působení na českém trhu. Lexmark opravdu velmi razantně inovoval a doplnil své produktové řady a navíc přistoupil k úpravě cenové politiky tak, aby se stal více konkurenceschopným. Je jasné, že bojovat proti historicky velmi silné pozici HP na trhu s inkoustovými tiskárnami to nebude jednoduché, ale smršť nových produktů a snížení cen spotřebního materiálu je jistě správnou cestou.

Domácí tiskárny řady Z
V produktové řadě určené pro domácí uživatele se objevily dvě novinky. Tou první je základní model Z605 se čtyřbarevným tiskem a velmi jednoduchou konstrukcí. Na druhou stranu tiskárně nechybí tisk s rozlišením 4800 x 1200dpi, české ovladače a její cena by se měla pohybovat okolo 70EUR + DPH.
Druhou novinkou je model Z705, který kromě rychlejšího tisku nabízí i možnost dokoupit šestibarevné fotonáplně a bezokrajový tisk. Tato tiskárna tedy umožňuje již i tisk digitálních fotografií, ale je potřeba počítat s vyššími provozními náklady, které kompenzují nízkou pořizovací cenu.

Řada fototiskáren P
V produktové řadě fototiskáren s označením P najdeme také dva nové produkty. Tím prvním je model 706, který nabízí kromě rozlišení 4800 x 1200dpi i šestibarevný tisk, vyšší rychlost a je k němu dodáván nový softwarový balík Photo Center. Ten umožňuje provádět úpravy fotografií včetně redukce červených očí apod.
Druhou novinkou je model P707, který je v podstatě kopií modelu P706, ale je doplněn sloty pro paměťové karty. Umožňuje tedy přímý tisk z paměťových karet CF I+II, MMC/SD, SM a MS.

Multifunkční řada X
Třetí produktovou řadou jsou multifunkční zařízení s označením X. Nejnižším model v této řadě je X1150 AIO, který nabízí možnost tisku, skenování, kopírování a faxování. Nicméně aby bylo dosaženo minimální ceny, je toto zařízení natolik zjednodušeno, že pro svůj provoz vždy vyžaduje připojení k zapnutému osobnímu počítači. To zejména při kopírování a faxování může uživatele zdržovat.
Proto byly uvedeny i další dva modely X6150 a X6170, které jsou schopné plně pracovat i bez připojení k PC. Rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními je v tom, že vyšší model je vybaven automatickým podavačem předloh.
Jinak všechny tři zařízení nabízejí tisk v kvalitě 4800 x 1200dpi s 3pikolitrovými kapičkami inkoustu.

Závěr
Celkem šest nových tiskáren bylo doplněno dalšími dvěma novinkami. Tou první je historicky první uvedení fotopapíru se značkou Lexmark. K dispozici budou zatím dvě verze - polomatný a lesklý. Kromě papíru přicházejí nová zařízení i s novými náplněmi, které však bude možné použít i ve starších tiskárnách. Změna náplní je provázena i 10% snížením cen běžných náplní a až 45% snížením cen fotonáplní, což jistě uživatele tiskáren Lexmark potěší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: