Konica a Minolta pokročily ve slučování - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Konica a Minolta pokročily ve slučování

6. října 2003, 00.00 | Koncem minulého týdne proběhla v Praze oficiální tisková konference, při které byl oznámen poslední vývoj související se slučováním obou společností. Jaká je aktuální struktura společností v ČR?

Když počátkem roku oznámily společnosti Konica a Minolta úmysl spojit se v jeden holding, šlo o poměrně překvapivou zprávu. Jeho ekonomické pozadí bylo poměrně zřejmé, ale spojení těchto dvou různorodých společností nebylo úkolem z nejsnadnějších. Původní plán počítal s postupnou restrukturalizací a integrací. Jaký je stav k 1.10.2003?

Z pohledu centrály
V Japonské centrále je již vše připraveno. Od 5.8.2003 se obě dvě společnosti spojily a započala restrukturalizace. Od 1.10.2003 vznikly i jednotlivé dceřiné společnosti pokrývající různé oblasti působení. Pro jednotlivé produktové či servisní oblasti byly založeny oddělené společnosti, které se sdružily v holdingu. Bylo představeno nové logo, které v sobě nese nejen prvky korporátní identity obou původních společností, ale i prvky nové. Kromě toho probíhá vnitřní restrukturalizace a zejména probíhá celosvětově proces postupné integrace. Zejména z právních a ryze praktických důvodů postup integrace probíhá v každé zemi odděleně a s ohledem na lokální specifika. Jak vše funguje u nás?

Konica Minolta Business Solutions
Bývalá česká pobočka Minolty se od 1.10.2003 přerodila v novou společnost Konica Minolta Business Solutions. Jde o společnost, která bude i nadále sídlit v brněnských prostorách bývalé Minolty, převzala její zaměstnance a distribuční kanál. Tato nová společnost přebírá veškeré prodejní, servisní a technické aktivity týkající se kancelářské techniky. Jde tedy jak o produkty Minolty, tak i Konica, které jsou ze segmentů kancelářského vybavení. Do 1.4.2003 budou zachovány i původní distribuční kanály jak Minolta produktů, tak i Konica produktů. To platí zejména pro společnost Robinco, která tradičně distribuovala kancelářskou techniku Konica v ČR a funguje do značné míry odlišně, než původní distribuční kanál Minolty.

Co se týče struktury, společnost kromě sídla v Brně převzala i 11 poboček rozesetých po ČR. O řízení společnosti se postará pětice ředitelů včele s panem Maki. Prodejní kanál tiskáren, kopírek a dalších digitálních zařízení pro kancelářské prostředí bude i nadále prodáváno třemi oddělenými kanály. Nová společnost zachová jak přímý prodej vybraných řešení, tak i distribuční a partnerský prodej. Co se týče servisu, podělí se o něj nová společnost spolu s Robincem. Robinco se bude starat o původní produkty Minolta, KMBS se postará o servisní zajištění původních produktů Minolta a nových produktů.

Konica Minolta Photo Imaging
Druhou polovinu produktů, tedy oblast foto přebírá přejmenovaná původní česká Konica. Ta bude pro změnu sídlit v Praze a bude odděleně řízena a financována. Tisková konference jednoznačně ukázala, že obě dvě společnosti budou fungovat zřejmě prakticky odděleně a holding bude z pohledu České republiky spíš zastřešením.

Produktové řady
Co se týče produktů a postupu integrace, tisková konference přinesla pouze informace týkající se KMBS. Podle slov pana Bednáře, ředitele služeb, bude probíhat spojování produktových řad postupně až dalších 12 měsíců. Dokonce na trhu zatím zůstanou i produkty s původními logy a přechod na nová loga bude také postupný. První opravdu zcela nový produkt pocházející ze společného vývoje by se měl objevit v druhém čtvrtletí příštího roku.

Hodnocení
Tisková konference byla prvním počinem nově vzniklé společnosti Konica Minolta Business Solutions. Proces integrace obou původních společností v ČR probíhá podobně jako ve zbytku světa a zřejmě bude dokončen nejpozději do konce roku. Z pohledu zákazníků se toho zatím příliš mnoho nemění, tedy kromě hlavičkového papíru. Nové produkty a strukturální změny se dají čekat až v příštím roce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: