Konference tisk a zadavatel 2003 – přípravy finišují - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Konference tisk a zadavatel 2003 – přípravy finišují

produkce konference

8. září 2003, 00.00 | Na říjen letošního roku, přesně 21.10.2003, připravuje Grafika Publishing konferenci určenou pro všechny, kteří se pohybují v oblasti přípravy tiskových zakázek a jejich zpracování. V článku přinášíme podrobný program konference, na které zazní přednášky mj. řady odborníků známých z našeho zpravodajství.

Na říjen letošního roku, přesně 21.10.2003, připravuje Grafika Publishing konferenci určenou pro všechny, kteří se pohybují v oblasti přípravy tiskových zakázek a jejich zpracování. Primárně je konference připravována pro marketingové pracovníky, věříme však, že současně osloví i ty, kteří začínají pracovat v tiskárnách a studiích a chtějí se seznámit s nejnovějšími trendy v produkci tiskovin, které snadno využijí ve svém každodenním profesním životě.
Na konferenci budou podrobně probírány výhody a omezení stávajících tiskových a knihařských technologií, pozornost bude zaměřena na nejrůznější speciality v použitých materiálech a postupech, s jejichž pomocí lze vytvářet exkluzivní a netradiční tiskoviny. Přednášky neopomenou ani problematiku ekonomiky výroby tiskovin, zadavatelských workflow a kontroly kvality. Účastníci konference budou mít možnost porovnat si prezentované údaje s vybranými nejzajímavějšími vzorky netradičních tiskovin připravených jak v České republice, tak v zahraničí. Současně budou účastníkům k odborné diskusi k dispozici zástupci přibližně 20 partnerů konference podnikající v oborech příbuzných tématu konference.

Podrobný program konference:

9.30 Zahájení programu konference
9.30 - 10.00 Workflow moderního zadavatele
Stručné a praktické přiblížení procesů, kterých se zadavatel obvykle v jednotlivých fázích tiskové zakázky účastní. Doporučení, čemu při tom stojí za to věnovat pozornost a proč. Upozornění na úskalí, která proces tisku provázejí. V rámci přednášky také lektor na příkladech zajímavých tiskovin ukáže, jak je možné některé tiskoviny učinit atraktivními a vysvětlí, jaké jsou nároky na čas a prostředky při jejich realizaci.
Přednáší: Martin Felix

10.00 - 10.40 Design a úspěšná tiskovina
Základem moderní úspěšné tiskoviny je správná struktura a design odpovídající jejímu zacílení. V přednášce budou představeny základní trendy moderního grafického designu v jednotlivých kategoriích běžně používaných tiskovin. Mezi další témata přednášky budou patřit hesla jako corporate identity a jednotná grafická komunikace, design vs. tiskové technologie. V průběhu přednášky bude prezentována řada praktických příkladů.

10.40 - 10.55 Přestávka na kávu a diskuzi

10.55 - 11.40 Ekonomika a výroba tiskovin
Jedním ze zásadních tlaků při výrobě tiskovin jsou finance. Každý zadavatel se snaží tlačit na co nejnižší výrobní náklady při co nejvyšší kvalitě. V přednášce bude podrobně vysvětleno, jakým způsobem cena tisku vzniká a jak lze volbou vhodných technologických kroků a postupů ušetřit nemalé finance při zachování či dokonce zvýšení výsledné kvality. Výklad se nevyhne novým technologiím jako je DI tisk, digitální tisk, Computer-to-Plate a dalším a jejich vlivu na ekonomiku a kvalitu tisku.
Přednáší: Stan Najmr

11.40 - 12.00 Přestávka na kávu a diskuzi
12.00 - 12.35 Zadávat tiskové zakázky, nebo tisknout vlastními silami?
Řadu tiskovin lze dnes vyrábět vlastními silami pomocí nejrůznějších zařízení - od těch nejběžnějších kancelářských, po různé tiskové speciály. Výhodou takového řešení je především obrovská flexibilita a možnost výroby specialit, jejichž realizace není v klasickém polygrafickém procesu vůbec rentabilní. Přednáška mapuje jednotlivé dostupné technologie a jejich možnosti a omezení pro in-house výrobu tiskových zakázek v malých a středních marketingových odděleních. Obohacena bude o tipy na řadu různých drobných zlepšení, které mohou výrazně pomoci jak při samotném tisku, tak při jeho dokončovacím zpracování.
Přednáší: Jan Březina

12.35 - 13.00 Prezentace z praxe / představení generálního partnera
13.00 - 14.00 OBĚD
14.00 - 14.50 Malonákladový produkční tisk
Barevný produkční tisk je technologie, jejíž nástup do procesu výroby tiskových zakázek je nezadržitelný. Přednáška se soustředí na mapování nejzajímavějších možností využití digitálních tiskových strojů pro benefit zadavatele. V průběhu přednášky bude prezentována řada nejzajímavějších tiskových aplikací, se kterými se lektor přenášky za svoji mnohaletou praxi v oboru setkal. V tomto informačním bloku zazní také řada zkušeností s praktickými realizacemi nízkonákladových zakázek, jejich přínosem pro marketingovou komunikaci a současně i omezení.
Přednáší: Vladislav Najbrt

14.50 - 15.30 Nástroje moderního zadavatele dnes a zítra
Technologie a postupy, které pro svoji práci používá zadavatel tiskových zakázek se mění tak, jak se mění celá polygrafie - tj. velmi rychle. Stejná data se dnes používají nejen pro výrobu tiskových zakázek, ale také pro přípravu reklamních multimediálních prezentací a firemních webů. Internet umožňuje výrazně zvýšit efektivitu celého zadavatelského procesu, pokud zadavatel ví, jaké informace požadovat. Zadavatel může efektivně kontrolovat celý průběh tiskové zakázky ze své kanceláře i v případě, že výroba probíhá na druhém konci republiky nebo v jiné zemi - a to vše vytváří podstatné finanční úspory. Přednáška představí nejzajímavější technologie a přístupy, které se osvědčují zadavatelům po celém světě a poukáže také na základní problémy a nároky, které sebou dnes daná oblast přináší. Na praktických ukázkách bude demonstrováno, jakým způsobem mohou moderní technologie zrychlit a zefektivnit proces výroby tiskových zakázek. Návštěvník přednášky by si měl odnést řadu podnětů pro zkvalitnění stávajících a efektivní nasazení nových publikačních postupů a technologií.
Přednáší: Richard Krejčí

15.30 - 15.50 Přestávka na kávu a diskuzi
15.50 - 16.20 Trendy v materiálech a jejich zpracování
Hovoříme-li o tisku, pak nemůžeme opomenout materiály, které se k tisku používají - i ty procházejí neustálým vývojem a volba správného materiálu může znamenat jak finanční úspory, tak výrazný kvalitativní posun celé tiskové zakázky. Potiskovat lze dnes nejen běžný papír, ale i řadu specialit. Široké spektrum možností existuje i v možnostech dokončovacího zpracování, které může výsledný produkt posunout do kvalitativně zcela odlišné kategorie. Přednáška se bude věnovat problematice nejen po teoretické stránce, ale zazní den řada praktický rad a praktických ukázek.
16.20 - 17.10 Kontrola kvality tiskovin
Každý zadavatel si přeje vyrábět své tiskoviny v té nejvyšší kvalitě a nejvěrnější barevnosti. Málokdo však ví, jak celý proces nejen kontrolovat, ale i předcházet případným nedorozuměním. Přestože je problematika správné barevnosti poměrně komplikovaná záležitost, z pohledu zadavatele tiskových zakázek existuje několik základních přístupů, po jejichž aplikaci budete ve výrobě kvalitních tiskovin výrazně úspěšnější.
Přednáší: Viktor Navrátil
17.10 - 17.30 Prostor pro diskuzi

Konference se bude konat v úterý 21.10.2003 v kongresovém centru pražského hotelu Olšanka. Vstupné činí při registraci do 20.9 pouze 500 Kč včetně oběda. Bližší informace a možnost registrace naleznete na webu akce www.produkce.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: