Jaká byla HP PrintShow? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Jaká byla HP PrintShow?

8. června 2001, 00.00 | Společnosti HSI a HP společně připravily prezentační dopoledne zaměřené především na široké spektrum laserových a inkoustových tiskáren a plotrů značky HP.

Ve čtvrtek, 7. června, uspořádala společnost HSI ve spolupráci s místním zastoupením HP letošní předváděcí akci s názvem „HP PrintShow s HSI". Půldenní prezentace produktů HP se odehrávala za slušné návštěvnosti zájemců v Kongresovém centru v Praze. Společnost HSI je Business partner společnosti HP, kromě toho dodává produkty společností Bentley, sgi a dalších, především pro oblast GIS a CAD a také vlastní produkty pro informační správu.

Jak již samotný název akce napovídá, stěžejním zaměřením byly produkty pro tisk, dostalo se ale i na skenery a zálohovací zařízení. Po úvodním slově pana Heringa z HSI proběhla prezentace velkoformátových tiskáren. Pan Princ z HP, který má tento segment na starosti, zkušeně odprezentoval produkty, které HP v této oblasti nyní nabízí – jednalo se především o loni uvedené modely: od levného černobílého DesignJetu 430, přes DesignJet 500 a 800 s maximální šíří tisku 107 cm, vhodné pro architekty a reklamní studia, až po „vlajkovou loď", DesignJet 5000, s šíří tisku až 152 cm. Nasazení tohoto LFP je velmi široké, díky nabídce médií a inkoustů poskytuje výbornou kvalitu tisku jak pro vnitřní, tak venkovní použití. Recenzi na tento plotr si můžete přečíst zde .

Dále následovaly černobílé laserové tiskárny LaserJet. HP nabízí jak kancelářská víceúčelová zařízení, například LaserJet 1220, který zahrnuje tiskárnu, kopírku a skener, tak výkonné a rychlé stroje, LaserJet 2200d, se standardně zabudovanou jednotkou pro duplexní tisk a LaserJet 4100, tiskárnu určenou pro větší pracovní skupiny s velmi rychlým zpracováním a tiskem úloh. Nakonec byla představena novinka LaserJet 9000, s vysokou rychlostí tisku (50 stránek/minutu) a velkou zatížitelností (300 000 stran měsíčně). Svými parametry je tiskárna určena pro malonákladový digitální tisk, například manuálů a nebo letáků. Stroje LaserJet 4100 a 9000 obsahují „inteligentní" tonery, které zaznamenávají informace o spotřebě a umožňují tak sledovat náklady a také tiskárny dokážou samy zaslat e-mail, informující o potřebě výměny toneru nebo doplnění papíru.

Oživením bylo „liveshow" produktů všem návštěvníkům prostřednictvím videokamery, vystavené produkty samozřejmě bylo možné prohlédnout a vyzkoušet na vlastní oči.

Více informací o laserových tiskárnách LaserJet naleznete v našem článku.

HP je jedním z nejvýznamnějších výrobců zálohovacích zařízení – pod obchodním názvem SureStore nabízí mnoho modelů páskových zálohovacích mechanik DAT, DLT a utrium a také zálohovací „server" SureStore Autobackup, určený pro zálohování obsahu klientských stanic po síti. SureStore Autobackup může mít kapacitu až 60 GB nebo 240 GB a díky jednoduchému programu nainstalovanému na klientský počítač umožňuje snadné a transparentní zálohování dat. HP tak nabízí řešení jak pro serverové nasazení, tak pro běžné uživatele, je pouze na firmách, aby zhodnotily cenu svých informací a následky jejich případné ztráty.

Na závěr byly představeny inkoustové barevné tiskárny z řady DeskJet, určené především pro domácí a kancelářské použití, o nejnovějších modelech se dočtete v našem článku zde.

Další oblastí, která také spadá do grafiky, jsou skenery. Zde HP ztratil svou někdejší skvělou pozici, nabízí však několik modelů pro domácí a kancelářské použití – nejlepší model 7400 lze koupit rozšířený o nástavec pro průhledné předlohy (negativy, diapozitivy) a podavač na 50 listů pro automatické skenování. Více informací o tomto modelu naleznete v našem článku.

Portfolio produktů HP je pochopitelně mnohem širší, některé další výrobky, například notebooky Omnibook, nebo digitální fotoaparáty Photosmart, byly alespoň k vidění na "výstavce" produktů nebo u zástupců společností HSI a HP.

Široký zájem publika jasně dal najevo, že HP je v oblasti tisku uznávanou firmou a že má co nabídnout takřka každému zájemci o barevný nebo černobílý tisk v nejrůznějších oblastech použití.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: