HyperSnap-DX 4.01 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Go verze

HyperSnap-DX 4.01

18. prosince 2000, 00.00 | Jeden z nejlepších screencapture programů se po necelých pěti měsících vývoje konečně objevil ve své oficiální čtvrté verzi. Co je nového, na to se teď podíváme.

Nekorunovaný král mezi screencapture programy pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 je tady a opět ve velkém stylu! Hyperionics se snažil a tak ve čtvrté verzi nabízí HyperSnap-DX několik užitečných novinek. Cena nové verze se zvýšila o 10$ na 35$, upgrade z předchozí verze 3.x stojí rovněž 10$.HyperSnap-DX si v možnostech grabování okének, obrazovek či speciálních typů screenů v ničem nezadá se svým předchůdcem, takže opět můžete grabovat i DirectX/Direct3D nebo 3dfx Glide screeny u kterých lze navíc nastavit jejich typ. O něco bylo vylepšeno grabování overlay videa (DVD/MPEG atp.), některé overlayed formáty obrazu však stále nejsou správně podporovány, přesněji řečeno jejich strukturu program neumí poznat. Prostředí HyperSnapu-DX se díky novým kreslícím funkcím výrazně změnilo, oba dva nástrojové toolboxy si můžete přesouvat dle potřeby nebo je nechat na dokovací pozici. Kreslící funkce jsou na úrovni nejjednodušších vektorových a bitmapových grafických editorů rané počítačové éry, svým rozsahem však pokrývají všechno co může uživatel pro rychlou úpravu obrázků potřebovat - vkládání textových popisek, rámování vyznačených ploch nebo jejich vyznačování barvou, kreslení informačních úseček s šipkovými ukazateli, guma, primitivní bitmapový editor s tužkou pro ruční kreslení, sprej apod. Program má samozřejmě i víceúrovňové Undo/Redo, takže pokud se něco nepovede, lze danou akci snadno vrátit zpět.Nově byla zařazena podpora grabování nepravidelných regionů, stále se ovšem jedná pouze o pravoúhlé útvary například se zaoblenými rohy (3 velikosti) a kruhový či elipsoidní výběr - grabnout přitom můžete i více regionů či okének najednou! Nová je i funkce "Quick Paste", která umožňuje ihned po grabnutí vložit zachycený obrázek přes schránku do libovolného programu, výčet momentálně dostupných/spuštěných programů je uveden v preferencích HyperSnapu. Při zobrazování lze nastavit defaultní zvětšení či zmenšení, nemusíte tedy mít grabnutý obrázek zobrazen pouze 1:1. Samotné grabovací funkce byly obohaceny o informační requester, ve které jsou uvedeny momentálně dostupné klávesové zkratky a klávesy pro ovládání zvolené grabovací funkce.

Rozšířeny byly funkce image processingu, úpravy a konverze barev, k dispozici jsou nyní efektové filtry jako například Shear, Auto Trim, Mosaic či Emboss, při korekcích barev pak lze měnit nezávisle jas, kontrast, barvy samotné či jejich nasycení nebo si nechat spočítat celkový počet barev v obrázku, který můžete jedním klinutím umístit i jako pozadí plochy Windows. Tiskové funkce byly též upraveny, k dispozici je nyní náhled před tiskem, u velkých bitmap se automaticky aktivuje tisk plakátů (bohužel bez možnosti jejich detailního nastavení). Jediné co mi zatím v HyperSnapu chybí, je možnost grabování textu jako to umí například SnagIt nebo úzce specializovaná Kleptomania, snad některá z příštích verzí tento malý nedostatek napraví.

HyperSnap-DX je ve své čtvrté verzi jedním z nejdokonalejších screencapture programů, jaké můžete pro Windows vůbec sehnat, vyšší cenu oproti předchozcí verzi plně ospravedlňují výrazně větší možnosti úprav obrázku i komfortnější grabovací funkce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: