HP posiluje svou pozici na trhu v zahraničí i u nás - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

HP posiluje svou pozici na trhu v zahraničí i u nás

16. prosince 2003, 00.00 | Společnost HP má za sebou první celý fiskální rok po odkoupení Compaqu a dle všech ukazatelů tuto operaci bravurně zvládlo. Mezi nejlépe prosperující oblasti však stále patří zpracování digitálního obrazu a tisk.

Na tiskové konferenci, pořádané na Jindřišské věži v Praze, prezentoval generální ředitel české pobočky HP finanční výsledky společnosti za právě uplynulý fiskální rok 2003. Stejně jako v předchozích letech se výroční tisková konference nesla ve velmi pozitivním duchu, protože prezentované finanční výsledky byly růstové jak z pohledu celosvětového, tak i lokálního. Podle slov pana Kaláška si HP vytyčilo čtyřbodovou strategii, kterou se snaží zejména adaptabilně přistupovat k trhu, a zejména čtvrté čtvrtletí potvrdilo správnost této cesty. Celosvětově společnost vykázala obrat 73 miliard amerických dolarů, z čehož takřka 20 miliard bylo realizováno právě ve čtvrtém čtvrtletí. HP s těmito velmi pozitivními finančními výsledky, svou velikostí (140.000 zaměstnanců) se dostala mezi nejvýznamnější globální společnosti. A co víc, všechny čtyři jednotlivé divize, ze kterých se společnost skládá, byly v posledním čtvrtletí profitabilní, což svědčí o tom, že HP nežije jen z tiskáren a tonerů.

Na druhou stranu právě divize IPS, která se stará o tisková řešení, skenery, digitální fotografii apod., se stala již tradičně nejúspěšnější. Vygenerovala čistý zisk 1 miliardu dolarů a zaznamenala nárůst podílu na trhu ve většině segmentů. HP zaznamenalo největší růst dle předpokladů v oblasti multifunkčních zařízení a fototisku, což jsou dva dnes nejrychleji se rozvíjející segmenty trhu obecně.

Přesná čísla pro Českou Republiku bohužel nebyla zveřejněna, ale podle prohlášení HP ani v našem regionu si nevedlo HP špatně. Přes komplikovanější proces sloučení, daný lokálními podmínkami, HP neztratilo své pozice v žádném segmentu a navíc v klíčových zaznamenalo růst. Co je pozitivní, HP i nadále využívá náš region nejen pro prodej svých produktů, ale i jejich výrobu. V Rudné u Prahy se kompletují osobní počítače pro spotřebitelský trh a ve výrobním závodě FoxCon u Pardubic řešení pro korporátní sféru. Oba dva výrobní celky produkují zejména pro vývoz. Navíc se do ČR přesunula i některé evropská centra podpory, takže naše republika z pohledu HP rozhodně nezapadla.

Komentář
Společnost HP v tomto okamžiku v ČR představuje s cca 400 zaměstnanci bezesporu nejvýznamnější IT společnost na trhu. Je úctyhodné, že dokázala poměrně rychle po odkupu Compaqu dosáhnout profitability v oblasti osobních počítačů, ale z našeho pohledu jsou nejvýznamnější výsledky v oblasti zpracování digitálního obrazu. HP celosvětově zvyšuje svůj podíl na trhu jak v tiskových řešeních, tak i v digitální fotografii samotné. V ČR bezesporu roste tržní podíl HP na trhu digitálních fotoaparátů i fototisku. Díky novým modelům HP posiluje prestiž značky nejen v tiskových řešeních, ale zejména v digitální fotografii, což jí dává dobrou perspektivu. Uvidíme, s jakou produktovou řadou HP přijde v roce 2004, podle našeho názoru již pokryje kompletní portfolio řešení pro pořízení i zpracování digitální fotografie až po poloprofesionální segment.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: