HP, Microsoft a Telecom versus člověk - díl II. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

HP, Microsoft a Telecom versus člověk - díl II.

12. srpna 1998, 00.00 | Dobrý den, vítám Vás po několika denní přestávce, která rozdělila náš příběh
na dvě poloviny. Pokud jste nově příchozí, a ještě jste nečetli první díl, prosím
důkladně si jej přečtěte.

Dobrý den, vítám Vás po několika denní přestávce, která rozdělila náš příběh na dvě poloviny. Pokud jste nově příchozí, a ještě jste nečetli první díl, prosím důkladně si jej přečtěte ZDE, neb jinak nikdy nemůžete pochopit následující děj a zoufalství hlavního hrdiny. Pokud jste si již první díl připomněli pusťte se do čtení.

Dějství čtvrté: Trnitá cesta k cíli.
Posilněn vydatnou snídaní jsem se vydal svést závěrečný boj a konečně doinstalovat Jet Admin. Vybaven souborem "hpja95en.exe" a dobrou radou od HP jsem vše viděl pozitivně. Pro jistotu jsem po příchodu odinstaloval starou verzi Jet Adminu 2.0 a odstranil všechny tiskárny s ní spojené a pak spustil tento soubor. Ten rozbalil adresáře evidentně obsahující jednotlivé instalační diskety a spustil jsem SETUP. Bohužel hnán touhou po rychlém úspěchu jsem zvolil expresní instalaci verze 3.02, která proběhla hladce. Nebudu Vás napínat, dopadlo to zcela stejně jako v předchozích případech. Tiskárna byla vidět, šla nainstalovat, ale nešlo na ní následně tisknout. Proto jsem použil nejtěžší kalibr. Odinstaloval jsem Jet Admin, zrušil všechny síťové protokoly i služby a restartoval.
Pak následoval tento postup : Nastavit protokoly NetBIOS a IPX ( mělo by stačit samotné ) a restart. Pak v instalaci Jet Adminu zvolit uživatelský postup a nainstalovat pouze Jet Admin Port a komunikační soubory. Vše cca 2 MB. A restart. Pak si vyberete existující tiskárnu a v jejích vlastnostech přidáte nový port. Ve výběru vyberete Jet Admin port. Poté potvrdíte tiskárnu, kterou program najde, nebo si z prstu ( lépe z tiskárny ) vycucáte její HW adresu na síti. Pak nainstalujete ovladače tiskárny HP ( standardní z Windows ) jako lokální a s portem LPT1. Následuje opět restart ( možná není nutný ). A nakonec v ovladačích změníte port z LPT 1 na Jet Admin, který jste si vytvořili. Pokud tak učiníte, začne Vám tiskárna tisknout. Sláva a to skoro polovina z Vás tomu nevěřila a přitom to trvalo jen tři dni.

Dějství páté : Není všechno zlato, co se třpytí.
V mém případě to všechno mělo ještě jeden drobný zádrhel. Protože přítel má tiskárnu 4MV, která jak název napovídá podporuje Postskript, logicky chtěl používat dvě verze ovladačů. LaserJet 4V, která je bez postskriptu a LaserJet 4MV Postskript, která používá Postskript. To není problém řekl jsem po tom, co jsem hotovou verzi 4V. A přidal jsem novou tiskárnu s ovladači 4MV. Jaké bylo moje překvapení, když při tisku zkušební stránky se objevil dialog, který mě šokoval. Oznamoval totiž, že pro tiskárnu neexistuje nastavení a tudíž použije základní hodnoty. K tomu jedno tlačítko OK. A okamžitě k tomu systém přidal doušku, že na tiskárně nelze tisknout a zda chci poradit proč? Samozřejmě rady sytému byly k ničemu. Změny v nastavení tiskárny a jejich ukládání nepomohlo. A byl tady zase ten studený pot.....
Naštěstí jsem našel východisko. Možná je nesmyslné, ale rozhodně funkční. Mezi přiřazováním tiskáren k portu Jet Admin musí být proveden restart, pak port funguje korektně. Aspoň to je závěr mého hodinového snažení. Pokud je to jinak, nebo snad zná někdo logický důvod, prosím napište mi.

Závěr
Tak nakonec náš příběh dopadl dobře. Tiskárna tiskne po síti. Moje nervy to také přežily, Telekom si přišel na pár kaček za hovory a připojení k Internetu. Microsoft opět ukázal, jak kvalitní systém umí nabídnout a HP ? HP je v tom možná nevině, no možná by neškodilo podobným problémům předejít lepší spoluprácí s Microsoftem.
Na úplný závěr bych si dovolil vyvodit pár poučení:

  1. Monopolní postavení na trhu kvalitě jistě neprospívá.
  2. Zdá se Vám něco snadné ? Bude v tom jistě nějaký háček.
  3. Chystáte se provádět libovolnou banální činnost, kterou jste nikdy nedělali ? Najděte někoho, kdo to už dělal a zeptejte se předem. Ušetříte čas i nervy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: