Generuji, generuješ, generujeme! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Generuji, generuješ, generujeme!

26. června 2001, 00.00 | Generátor náhodného textu je velice jednoduchá, nenáročná a šikovná utilita pro tvůrce internetových prezentací.

Pokud tvoříte internetové prezentace, jistě jste už narazili na problém, že máte vytvořenu jednu "šablonovou" internetovou stránku s grafikou, ale ještě nemáte podklady k doplnění obsahu (nebo máte na starosti jen grafiku a základní HTML prezentace). Prezentaci byste rádi předvedli zadavateli, jenomže bez obsahu to není ono; dříve jsem to dělal tak, že jsem si z nějakého dlouhého textového dokumentu vždy zkopíroval kus textu a vložil ho do stránky. Nebo jsem musel ručně napsat nějaké nesmysly (ghkjhsd fsdhnvc jhfeh effs). První řešení je ve výsledku asi nejblíže budoucímu obsahu prezentace, ale jeho obsah může být zavádějící. Druhé řešení je zase zdlouhavé a nešetrné ke klávesnici. Zbývá nám zatím nevyřčené třetí řešení, o kterém si povíme dále.

screeshot programu

Třetím řešením, a podle mě i nejlepším, je použít recenzovaný program Generátor náhodného textu. Můžete si zvolit počet generovaných slov (jejich délka je náhodná, stejně tak délka vět), a nechat vygenerovat nesmyslný text, který nikoho nenadchne ani nepobouří, ale který skvěle zaplní prázdné místo ve vaší prezentaci. Vygenerovaný text lze uložit ve formátu TXT, přímo jako dokument HTML (obklopí text pouze základními povinnými tagy HTML souboru) nebo ručně zkopírovat do schránky a vložit do HTML kódu vaší stránky. Dále jde zaškrtnout funkce "Psát do mema", což znamená, že do okna s vygenerovaným textem můžete připsat cokoliv vlastního. Funkce "Smazat memo" obsah okna s generovaným textem vymaže. Tím výčet aktivních funkcí programu končí, v menu už je dále jen informace o autorovi a tlačítko "Konec" pro ukončení programu.

Program je v momentálně dostupný ve verzi 1.01, a dovolím si tvrdit, že ani ta by nemusela být tou poslední. Pro příště mě hned napadá několik věcí na zlepšení (např. náhodná volba slov z nějakého slovníku, stručná nápověda). Soubor ke stažení se nachází na serveru jeho autora, webového grafika a programátora JohnBoye (http://john.boy.cz/, formát ZIP, 188 kB). Samotný program je tvořen jediným EXE souborem o velikosti 192 kB, který stačí z archivu rozbalit do libovolného adresáře a můžete se okamžitě vrhnout do práce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: