FotoCanvas 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Go verze

FotoCanvas 1.0

8. srpna 2001, 00.00 | Sháníte jednoduchý grafický editor na rychlé úpravy obrázků a fotografií? FotoCanvas od ACD Systems je jedno z řešení...

FotoCanvas firmy ACD Systems je grafický a efektový editor pro úpravy fotografií s malými nároky na systém a se zaměřením především pro uživatele, kteří nepotřebují složité profesionální kreslící programy a stačí jim relativně jednoduché možnosti při kreslení, úpravách barev a image processingu. V České republice prodává FotoCanvas pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 firma AMOS Software za cenu 1460,- Kč bez DPH, zkušební verzi si můžete stáhnout například zde.FotoCanvas se hodí hlavně pro úpravy digitálních fotografií, k čemuž nabízí některé specializované funkce jako například možnost odstranění nežádoucího efektu červených očí, oříznutí fotek, natočení o libovolný úhel a image processing zastoupený několika klasickými efekty a filtry jako je bluring, ostření, reliéf, colorize apod. Uživatelské rozhraní programu je jednoduché a přehledné. Nástrojové paletky mohou být plovoucí nebo je můžete integrovat do hlavního okna, v paletě "Tool Options" se pak objevují různé volby související s jednotlivými kreslícími, manipulačními a efektovými funkcemi.


Co se týče kreslících funkcí, jsou zhruba na úrovni těch nejjednodušších bitmapových grafických editorů a pokud máte vážné úmysly v oblasti kreslení a retuší fotografií, není FotoCanvas tím pravým nástrojem pro Vás. Díky podpoře Photoshop kompatibilních plug-inů a poměrně slušným možnostem ohledně podpory grafických formátů jsou efektové možnosti programu na celkem vysoké úrovni, ale zdaleka ne všechny Photoshop kompatibilní plug-iny fungují i ve FotoCanvasu.


FotoCanvas se nesnaží konkurovat profesionálním grafickým programům, k tomu ostatně ani nebyl svými autory navržen. V řadě ohledů bohužel program až příliš nápadně připomíná nejrůznější více či méně primitivní grafické editory a nejsem si jistý, zda se za cenu 1460 Kč + DPH FotoCanvas vůbec vyplatí. Celková nabídka filtrů a manipulačních funkcí programu totiž není nijak zvlášť rozsáhlá a také srovnatelné kreslící funkce najdete u řady freewarových grafických editorů. Díky renomé ACD Systems má ale FotoCanvas nálepku "značkového" shareware, takže potřebujete-li program tohoto druhu, máte možnost si ho zdarma vyzkoušet.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: