FinePrint 2000 build 35 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

FinePrint 2000 build 35

7. února 2001, 00.00 | Potřebujete rychle vytisknout dlouhý dokument a nechcete zbytečně plýtvat papírem? FinePrint 2000 může být vhodné řešení.

Tiskový balík FinePrint 2000 je nekorunovaným králem nebo spíš královnou tiskových driverů pro Windows umožňujících úsporně tisknout vícestránkové dokumenty. Mimo řady "udělátek" souvisejících grafickým layoutem tiskového výstupu je hlavní funkcí programu tisknout 1, 2, 4 nebo 8 stránek původního dokumentu na jeden tiskový arch. FinePrint 2000 je důstojným následovníkem své starší verze FinePrint, o které jsme na Grafice On-line už psali, krátké zopakování všech stávajících a nových možností programu ale určitě neuškodí. Program stojí 40 $, stáhnout si můžete verzi pro Windows 95/98/ME nebo verzi pro Windows NT/2000, k dispozici je i FinePrint 2000 Enterprise s rozšířenou podporou tisku po lokální síti.

Po instalaci programu pro Windows 95/98/ME (verzi pro Windows NT/2000 jsem netestoval) najdete FinePrint 2000 mezi drivery ostatních tiskáren. Všechna nastavení tiskových možností a schopností FinePrintu 2000 se provádí kde jinde než ve vlastnostech tiskového driveru. Mimo standardní sekce dostupné pro každý klasický driver Windows najdete ve FinePrintu sekci "Setup", kde určíte velikost tiskového archu (na výběr je několik desítek přednastavených velikostí + možnost definování vlastní velikosti), zvolíte orientaci papíru, případně povolíte podporu mezinárodních typů kódování písem.

Detailní nastavení tiskových funkcí FinePrintu 2000 najdete v preferencích "Advanced", která obsahuje dalších šest oddílů, na prvních pět (šestý oddíl jsou pouze informace o copyrightu apod.) se v krátkosti podíváme. "Layout" je na obrázku vpravo a díky grafickému náhledu umístění a počtu tisknutých stránek nepotřebuje podrobnější komentář. Tisknete-li s FinePrintem 2000 mimo normálních také landscape orientované PDF dokumenty (platí pouze u verzí Acrobatu starších než 4.0), neměli byste zapomenout zaškrtnout příslušnou volbu "PDF". "Jobs" obsahuje seznam tiskových úloh a slouží k orientaci v tiskové frontě - je to jakási jednodušší interní náhrada za print spooler Windows.

Ohledně PDF dokumentů také zapněte PDF korekci fontů (viz další obrázek možností používaného tiskového driveru) - FinePrint totiž funguje pouze jako nadstavba "pravých" driverů, které jsou využívány při samotném tisku. Oddíl "Settings" také není třeba příliš popisovat, užitečné je zejména nastavení evidence tiskových úloh s jejich automatickým uložením na disk do zvoleného adresáře nebo možnost vytvoření dalšího driveru FinePrintu 2000 - můžete mít prakticky libovolný počet ovladačů FinePrint 2000 s odlišným nastavením - např. jednu variantu s tiskem 2 stran na arch, další pak s tiskem 4 stran a vodoznakem apod.

V oddílu "Stationery" můžete podle potřeby přidat na tištěný arch datum, čas, číslování stránek, vodoznak, hlavičku a patičku s libovolným textem či proměnnou a můžete si také vybrat, na jakých stránkách budou uvedené údaje tisknuty. Vodoznak bohužel nemůže být obrázek, ale pouze text - nastavit lze jak velikost a typ písma, tak i úhel a stupeň šedé pro sytost vodoznaku.

"FormFactory" je taková malá továrnička na formuláře a vlastně i jakékoliv další předlohy, jaké potřebujete vytisknout. Formulář může obsahovat naprosto cokoliv a vytvoříte ho velmi jednoduše - vytisknutou grafiku, text nebo jejich kombinace "zařadíte" jako nový formulář, FinePrint 2000 si formulář uloží na disk a můžete ho kdykoliv použít znovu, přejmenovat nebo smazat.

Použijete-li FinePrint 2000 jednou, patrně už nikdy nebudete chtít používat jinou obdobnou tiskovou utilitu, tak skvělý totiž FinePrint 2000 je. Flexibilitu programu vystihuje i plná podpora všech verzí Windows, funkce pro tisk PDF dokumentů a precizně zpracované ovládání.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: