EyeBatch 1.6.4 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

EyeBatch 1.6.4

14. srpna 2001, 00.00 | Není příliš mnoho programů pro dávkové zpracování obrázků, o kterých by se dalo říci, že nabízí opravdu téměř vše, co je pro software s tímto zaměřením zapotřebí. EyeBatch je jedním z nich.

EyeBatch firmy Atalasoft je šikovný a užitečný pomocník při práci s větším počtem obrázků a nabízí více než 50 konverzních, manipulačních a image processing funkcí, které je možné libovolně kombinovat v dávkovém režimu. Program stojí 25 USD a je určen pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, zkušební verzi si můžete stáhnout samozřejmě zdarma.EyeBatch toho umí opravdu víc než dost a při hromadném zpracování grafiky s ním budete určitě spokojeni. V základní nabídce například najdete úpravu velikosti obrázků s celkem 17 resamplovacími metodami, o kterých se Adobe Photoshopu nebo ACDSee ani nezdá, konverze z/do mnoha grafických formátů, tvorbu náhledů, podporou průhlednosti u některých formátů, práci s vodoznaky, přidávání libovolného textu nebo copyrightu do obrázku (čeština funguje bez problémů), maskování (v základní nabídce je cca 40 masek, další si můžete stáhnout z webu zdarma), image processing se spoustou filtrů, barvové korekce a konverze, ořezávání obrázků, dávkové přejmenování, image slicer (nic moc...), integrovaný image browser (bohužel taky nic moc), command line processing, práci s indexovanými barvami a další zajímavé funkce.Mimo běžné konverze barev a jednotlivých grafických formátů spočívá hlavní síla programu v aplikaci efektů, kterých je k dispozici několik desítek a které můžete libovolně kombinovat a řadit v dávkovém režimu představovaném jednotlivými skripty. Skripty lze pochopitelně ukládat na disk pro pozdější potřebu, mezi samozřejmé věci patří také reálný náhled většiny z efektů a image processingových funkcí, a to jak pro zdrojový, tak i pro výsledný obrázek. K většině z efektů a dalších funkcí aplikovatelných ve skript na obrázek je k dispozici samostatné nastavení nutných nebo příslušných parametrů, některé z nich jsou na zbývajících obrázcích.


EyeBatch už ve svých předchozích verzích naznačil směr, kterým se bude tento užitečný balík ubírat a nová verze 1.6.x kvality programu jen potvrdila. V dalších verzích plánují autoři EyeBatch přidat ještě vestavěný grafický editor, zlepšit interakci obrázků respektive jednotlivých úkonů prováděných ve skriptu, zařadit do programu dávkový tisk, generování galerií ve formě webových stránek, tvorbu Contact sheetů a další věci, i do budoucna se tedy máme nač těšit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: