Epson uvádí novou tiskárnu pro digitální fotografii - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Epson uvádí novou tiskárnu pro digitální fotografii

18. dubna 2001, 00.00 | Epson Stylus Photo 785EPX je díky své schopnosti tisku přímo z paměťových karet předurčená pro tisk snímků pořízených digitálními fotoaparáty.

Společnost Epson, známá především svými inkoustovými tiskárnami pro profesionální použití, uvedla novou inkoustovou tiskárnu Epson Stylus Photo 785EPX. Jak název napovídá, jedná se o tiskárnu určenou především pro kvalitní tisk fotografií, v tomto případe speciálně vybavenou pro tisk fotografií z digitálních fotoaparátů.

Tiskárna disponuje rozlišením 2880 x 720 dpi a pokročilou šestibarevnou piezotechnologií pro vysoce kvalitní tisk. Výsledkem by měl být tisk s širokým barevným spektrem, s vysokými detaily a kontrastem a s věrným podáním pleťových tónů, a tedy i výtisky více podobné klasické fotografii.

Co výrazně odlišuje Epson Stylus Photo 785EPX od běžných inkoustových tiskáren, je PC Card slot (a.k.a. PCMCIA). Ten pomocí příslušných adaptérů umožňuje vložit takřka libovolné z paměťových médií, používaných v digitálních fotoaparátech – od CompactFlash typu I a II (a tedy i IBM Microdrive), SmartMedia karty až po Memory Stick a SecureDigital. Tiskárna bude ve svém příslušenství standardně obsahovat adaptér pro CompactFlash typu I, který může být prostřednictvím Epsonu vyměněn za adaptér pro SmartMedia nebo Memory Stick.

Díky tisku fotografií přímo z paměťového média je možné používat Epson Stylus Photo 785EPX i zcela samostatně, bez připojení k osobnímu počítači, což pochopitelně usnadňuje v mnoha situacích použití. V případě připojení k PC s Windows nebo k Macu lze tiskárnu použít jako čtečku paměťových karet pro snadné překopírování fotografií na disk počítače.

Tiskárna prostřednictvím svého ovládacího panelu umožňuje snadno nastavit základní parametry tisku, jako je typ a velikost papíru, počet kopií, kvalitu tisku a další.

K tiskárně je možné volitelně dokoupit a připojit barevný náhledový LCD monitor o uhlopříčce 1,6", což zjednodušuje výběr snímků pro tisk.

Epson Stylus Photo 785EPX je první tiskárna vybavená novou technologií PRINT Image Matching, která, při použití s digitální fotoparátem vybaveným shodnou technologií, umožňuje dosáhnout vysoce kvalitních výtisků. Digitální fotoaparát vybavený technologií PRINT Image Matching při snímání fotografie vyhodnocuje některé dodatečné hodnoty, např. kontrast, ostrost, jas, barevné vyvážení a další veličiny, a pro každý snímek ukládá pokyny pro ideální tisk. Tiskárna schopná tyto dodatečné informace interpretovat poté zajistí co nejvěrnější a nejkvalitnější výtisk. Digitální fotoaparáty od různých výrobců, vybavené technologií PRINT Image Matching, by se měly objevit na trhu v létě či na podzim 2001.

Další užitečná vlastnost tiskárny je možnost tisku bez bílých okrajů – tedy na celou plochu vloženého papíru, bez nutnosti následného oříznutí.

Tiskárna vytiskne běžnou fotografií ve formátu 10 x 16 cm za méně než minutu, zvládá také obvyklé kancelářské nasazení rychlostí 8 černobílých stran za minutu. Maximální tisknutelná plocha je 21 x 110 cm.

Pro připojení k počítači slouží rozhraní USB, podporovány jsou jak Windows, tak MacOS.

Tiskárna by měla být dostupná v červnu, za předpokládanou cenu 249 USD, barevný náhledový monitor za cenu 99 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: